В Україні мобілізація проходить у чотири етапи, що залежить від досвіду та підготовки військовозобов'язаних.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це розповів адвокат Юрій Айвазян на порталі "Юристи.UA". В умовах воєнного стану, нещодавно продовженого Верховною Радою, ці хвилі дозволяють оптимально формувати склад Збройних сил України залежно від ситуації на фронті.
Як розподіляються хвилі мобілізації:
-
Перша хвиля включає громадян, які мають до 40 років, раніше проходили службу у Збройних силах і мають бойовий досвід. Це основний резерв, який одразу направляють на посилення бойових підрозділів.
-
Друга хвиля охоплює тих, хто служив строкову службу чи був військовослужбовцем за контрактом до 2014 року. Вони також мають певний досвід, але менший, ніж учасники першої хвилі.
Популярні новини заразПенсіонерам, які виживають на кілька тисяч, дали надію: виплати можуть зрости майже вдвічі Всього 10 днів на оформлення: українці можуть отримати нову грошову допомогу На продукти витрачатись більше не доведеться: одній з категорій українців запровадять нову допомогу Доплатять 300, 500 чи 1000 гривень: у кого з українців зростуть пенсії вже навесніПоказати ще -
Третя хвиля стосується осіб, які закінчили військові кафедри у вишах і отримали звання офіцерів запасу. Їх залучають до виконання завдань, які потребують професійних навичок чи офіцерського управління.
-
Четверта хвиля охоплює громадян, які ніколи не служили в армії, але не мають обмежень за станом здоров'я та можуть бути мобілізовані для виконання тилових завдань або початкової підготовки перед бойовими діями.
Також наш портал інформував, "Наступний обстріл - без військових": авіаційно-технічний персонал Повітряних сил масово переводять у піхоту
Раніше Знай.ua стало відомо про те, що затримання на вулиці працівниками ТЦК: ухилянтам пропонують нову послугу
Вам буде цікаво дізнатися "Просто завалити": Жорін відповів Кулебі, який відмовив сина мобілізуватись у 18 років