В Україні можуть змінитися підходи до організації канікул для школярів. Голова постійної комісії освіти і науки Львівської міської ради Вікторія Христенко запропонувала скоротити тривалість літніх канікул до 6–8 тижнів, назвавши три місяці відпочинку «радянським рудиментом», який більше шкодить, ніж приносить користь.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами Христенко, тривалі канікули негативно впливають на дітей:
- Протягом трьох місяців учні втрачають здобуті знання, тому у вересні та жовтні доводиться повторювати пройдене.
- Погіршуються як академічні, так і соціальні навички — діти втрачають почуття командності, зв'язок зі шкільною спільнотою та навіть бажання навчатися.
На думку освітянки, коротші канікули не означають жорсткий навчальний процес. Вона пропонує починати заняття у серпні із дослідницьких проєктів, волонтерської діяльності чи командної роботи, що допоможе дітям поступово вливатися в навчання.
З огляду на військову ситуацію, у Львові планували розпочати навчальний рік 19 серпня 2024 року, однак уряд затвердив дату початку занять 2 вересня.
Христенко зазначила, що війна ускладнює ситуацію: можливі проблеми з електропостачанням та теплом у зимовий період можуть призвести до вимушених канікул у лютому.
"Якщо знеструмлення триватимуть по 6–8 годин, це створить труднощі із харчуванням та обігрівом шкіл. У таких умовах навчальний процес стане неможливим," — наголосила освітянка.
Що пропонують освітяни?
- Скорочення літніх канікул до 6–8 тижнів.
- Заняття до кінця червня та старт навчання з 10 серпня.
- Інтеграція дослідницьких і волонтерських проєктів у серпні для м'якого переходу до навчання.
Христенко підкреслила, що такі зміни допоможуть не лише поліпшити рівень знань учнів, але й адаптувати їх до нових реалій. Однак зазначила, що остаточне рішення залежатиме від загальної ситуації в країні після перемоги.
Нагадаємо, українські школи хочуть наздогнати польські: які реформи впровадять у найближчі п'ять років
Раніше ми розповідали, що студентів відрахують, навіть якщо відмінні знання: яку причину вигадали
Також, шкільна освіта в Україні "вбиває" дитячі таланти: чому українські школярі не отримують знань