В умовах воєнного стану примусова доставка деяких військовозобов'язаних до ТЦК є законною. Проте військовослужбовці не мають права примусово утримувати людину у будівлі ТЦК, пояснюють компанії INSEININ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗатримання військовозобов'язаного є законним у разі порушення правил військового обліку, у тому числі через ухилення від мобілізації чи відсутність військово-облікових документів.
При цьому юристи наголошують, що здійснювати затримання та доставку військовозобов'язаного до ТЦК та СП можуть працівники поліції. Водночас функції представників ТЦК обмежуються обліком та призовом на військову службу.
Зокрема, за словами правників, військовослужбовці ТЦК не мають права примусово утримувати військовозобов'язаних. Якщо людина відмовляється від проходження ВЛК або призову, вона має право написати письмову відмову та вимагати звільнити її. Звичайно, це матиме наслідки для військовозобов'язаного – у вигляді штрафу чи позбавлення волі.
Фахівці зазначають, що у разі незаконного затримання та утримання у ТЦК, військовозобов'язаному слід звертатися до поліції із заявою про позбавлення волі. При цьому слід врахувати, що утримання людини у ТЦК є незаконним, якщо воно триває понад 3 години.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, кінець епохи "бусифікації": військовий назвав дві умови для відходу від мобілізації.
Також наш портал інформував, мобілізація з 18 років: військовий пояснив, що потрібно робити з підлітками.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, тисячі рішень ВВК вже скасовані: головний військовий лікар України відповів, хто під підозрами.