В Україні продовжується процес загальної мобілізації, яка була подовжена Верховною Радою до 9 травня 2025 року.

Законодавство України передбачає чотири хвилі мобілізації, кожна з яких має свої критерії та категорії громадян, які підлягають призову. Про це написав адвокат Юрій Айвазян.

Мобілізація. Фото: скрін youtube
Мобілізація. Фото: скрін youtube

Першу хвилю складають громадяни до 40 років, що мають досвід служби в армії або брали участь у бойових діях. Це переважно колишні військові, які можуть бути мобілізовані у разі необхідності.

Друга хвиля включає осіб, які проходили строкову службу або службу за контрактом до 2014 року. Ці люди також мають досвід військової служби, але не брали участі у бойових діях після цього періоду.

Популярні новини зараз
Нові правила у дитсадках викликало обурення вихователів: у чому причина ПриватБанк встановлює обмеження на картки: неможливо навіть сплатити за комуналку До Європи просто так вже не потрапити: українцям змінили правила в'їзду - кого не впустять Тарифи на мобільний зв'язок: у "Київстарі" зробили важливу заяву
Показати ще

Третя хвиля стосується військовослужбовців, які закінчили військові кафедри в університетах і отримали звання офіцерів запасу. Ця категорія утворює мобілізаційний резерв, який може бути призваний при потребі.

Четверта хвиля – це громадяни, які ніколи не служили в армії, але мають право бути мобілізованими, якщо вони не мають фізичних обмежень щодо служби. Це так званий громадський резерв, до якого належать всі інші військовозобов’язані громадяни.

Мобілізація. Фото: скрін youtube
Мобілізація. Фото: скрін youtube

Цей чіткий поділ на хвилі дозволяє оптимально організувати мобілізацію, враховуючи досвід, вік і фізичні можливості кожної категорії населення.

Нагадаємо, що без медогляду, одразу до війська: кого можуть мобілізувати без проходження ВЛК.

Раніше ми повідомляли про статус "у розшуку ТЦК": чи можуть чоловіків обмежити в отриманні державних послуг.