Дуже часто військовозобов'язані громадяни мають високий шанс оскаржити штраф від ТЦК у суді та домогтися його скасування. У яких випадках це можливо, розповів юрист Тарас Боровський в ефірі "Новини. Live".

Фахівець зазначив, що винесення постанови ТЦК не може зводитися лише до технічного роздрукування її тексту та заповнення там порожніх місць для кожного окремого військовозобов'язаного.

Штрафи за неоновлення данних. Фото: АрміяInform
Штрафи за неоновлення данних. Фото: АрміяInform

Кожна постанова має бути винесена лише після розгляду справи про адміністративне правопорушення. При цьому порушник може запросити на розгляд адвоката, починати дебати, а також надавати свої пояснення.

За словами юриста, відсоток тих, кому вдавалося скасовувати штрафи від ТЦК у судовому порядку, досить високий.

Популярні новини зараз
Спокійно няньчити онуків не вийде: пенсіонери можуть потрапити під мобілізацію Мобілізація жінок: хто відправиться служити вже найближчим часом До Європи просто так вже не потрапити: українцям змінили правила в'їзду - кого не впустять Тепер знайдуть усюди: правила вручення повісток змінили на користь ТЦК
Показати ще

"Якщо ми говоримо про саме оскарження цих накладених постанов, поза сумнівом у 90% випадків військовозобов'язані ці постанови через суд можуть скасувати", - заявив Тарас Боровський.

Візит до ТЦК. Фото: скрін youtube
Візит до ТЦК. Фото: скрін youtube

Проте слід врахувати, що діяти необхідно негайно, адже у разі несплати штрафу ухвала через 10 днів передається до виконавчої служби. Якщо відкривається виконавче провадження, то сума штрафу може подвоїтися.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, неявка до ТЦК та порушення військового обліку: у яких випадках можна уникнути штрафу.

Також наш портал інформував, обов'язково попередьте ТЦК: про що розповісти, щоб не стати ухилянтом і не отримати штраф.

Крім того, інформаційний портал Знай писав, ТЦК має більше підстав для розшуку, ніж ви думали: порушення, які привернуть увагу.