Мобілізація залишається важливим питанням в умовах воєнного стану, але не всі розуміють, які функції виконують поліція та працівники Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Роз’яснення щодо цього дала заступниця начальника районного ТЦК у Києві Лариса Козак під час пресконференції.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЛариса Козак наголосила: поліція не має права мобілізовувати громадян без участі співробітників ТЦК. Завдання правоохоронців у цьому контексті зводяться до проведення заходів оповіщення, тобто вручення повісток.
«Мобілізовувати – ні. Але проводити заходи оповіщення без співробітників ТЦК мають право, це їх безпосередній обов’язок», – зазначила Козак.
Водночас працівники ТЦК можуть самостійно мобілізовувати громадян.
Проте, співробітники ТЦК не є правоохоронцями і не мають таких повноважень:
- Правоохоронної функції: вони не можуть затримувати громадян, які перебувають у розшуку.
- Функції розшуку: відслідковувати місцезнаходження громадян, які ухиляються від служби.
- Функції притягнення до відповідальності: працівники ТЦК не мають права самостійно застосовувати заходи адміністративного впливу чи притягувати до відповідальності за порушення закону.
«Без поліцейських нам важко перевірити, чи перебуває правопорушник у розшуку. Ми не можемо здійснити адміністративне затримання або доправлення. Відповідно, у разі вчинення певної непокори військовослужбовцем ми не маємо жодних правових важелів впливу», – пояснила Лариса Козак.
Нагадаємо, представникам ТЦК "розв'яжуть руки", щоб оперативніше карати ухилянтів: до чого готуватися
Раніше ми розповідали, що дозволять виїхати за кордон: яким категоріям чоловіків не чинитимуть перешкод
Також, мобілізація в Україні: чи можуть чоловіки, які мають робочий контракт перетнути кордон