В Україні спростять накладення штрафів за порушення правил воєнного обліку. Верховна Рада схвалила у першому читанні законопроєкт №12093, який передбачає такі зміни.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяГоловна причина внесення змін до чинного законодавства – посилення відповідальності за ухилення від військових обов'язків. За час повномасштабної війни ТЦК подали у розшук 500 000 осіб, що ускладнює проведення мобілізації.
Якщо законопроєкт про "заочні штрафи" буде схвалено у другому читанні та підписано президентом, то співробітники ТЦК та СП зможуть більш оперативно карати "ухилянтів".
Що зміниться:
- ТЦК зможе накладати "заочні штрафи" без протоколів, якщо виклик повернуто з позначкою про невручення;
- для притягнення до відповідальності буде достатньо даних із реєстру "Оберіг";
- справи "ухилянтів" розглядатимуться за місцем військового обліку;
- якщо військовозобов'язаний не сплатить штраф протягом 30 днів, виконавча служба може заарештувати рахунки та стягнути гроші примусово.
Варто нагадати, що штрафи за порушення правил мобілізації у 2025 році залишаються без змін – від 17 до 25,5 тисяч гривень.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, мобілізація з 18 років: військовий пояснив, що потрібно робити з підлітками.
Також наш портал інформував, буде чесна розмова: офіцер ЗСУ відповів, як зробити так, щоб чоловіки знову хотіли стати добровольцями.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, тисячі рішень ВЛК вже скасовані: головний військовий лікар України відповів, хто під підозрами.