З 1 січня 2025 року мінімальна заробітна плата в Польщі становить 4 666 злотих (понад 47,6 тис. грн за курсом НБУ). Для іноземців, які хочуть отримати карту побиту на підставі працевлаштування, цей дохід є обов'язковим мінімумом. Якщо заробіток менший за цю суму, у видачі документа можуть відмовити.

Іноземці, зокрема українці, повинні підтвердити, що їхній дохід відповідає новим вимогам. Це стосується тих, хто подавав заяву на карту побиту у 2024 році, але отримував менше 4 666 злотих. Для тих, хто вже мав вищу зарплату, додаткових дій не потрібно.

заробітчани, скріншот із відео
заробітчани, скріншот із відео

"Доходи нижчі за мінімальну зарплату є офіційною підставою для відмови в карті побиту. Незалежно від тривалості робочого часу, зарплата має бути на рівні мінімалки на момент ухвалення рішення", – зазначають польські ЗМІ.

Карта побиту – це ключовий документ, що дозволяє легально жити та працювати в Польщі, перетинати її кордон без візи та користуватися багатьма правами громадян країни.

Польща також скасувала обов'язкову вимогу працювати за трудовим договором. Іноземці можуть обирати інші форми співпраці, наприклад, цивільно-правові договори. Проте роботодавців зобов'язали подавати копії договорів до відповідних органів. За порушення правил загрожують високі штрафи.

Популярні новини зараз
Затримання на вулиці працівниками ТЦК: ухилянтам пропонують нову послугу Пенсіонерам підвищать пенсії навесні: у кого поважчають гаманці Відкриєте рота - залишитеся без прав: українських водіїв застерегли від розмов з поліцейськими ПриватБанк вимагає оновити дані: що потрібно зробити
Показати ще

Українцям, які планують отримати карту побиту, потрібно ретельно стежити за своїм офіційним доходом. Нові правила мають на меті підвищити прозорість працевлаштування іноземців, але водночас створюють додаткові складнощі.

Нагадаємо, зміни для українців у ЄС: соціальні виплати з новими умовами

Раніше ми розповідали, що Європа скоротить підтримку українських біженців: у яких країнах відбудуться зміни

Також, мобілізація українців в Польші: Варшава відреагувала на повістки біженцям