Українці можуть розраховувати на стабілізацію цін на продукти вже наприкінці січня, а деякі товари, як очікується, навіть здешевшають. Про це заявив член Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Дмитро Солончук.

Передноворічне зростання цін було спричинене коливанням курсу долара, адже більшість виробників змушені купувати обладнання, транспорт та енергоносії за іноземну валюту.

"Подорожчання, на жаль, торкнулося багатьох продуктів перед святами. Однак наприкінці січня — початку лютого ми очікуємо зниження цін на певні групи товарів, зокрема на яйця. Щодо молочної продукції, ціни, найімовірніше, стабілізуються", — зазначив експерт.

Пенсіонерка купує продукти харчування
Пенсіонерка купує продукти харчування

Що допоможе знизити ціни?

Новий закон про внутрішню торгівлю
Уряд планує розробити законопроєкт, який зменшить кількість посередників між аграріями та супермаркетами. Це дозволить виробникам отримати прямий доступ до магазинів, а споживачам — справедливіші ціни.

Популярні новини зараз
Комунальники поставили ультиматум боржникам: готові вживати крайніх заходів ПриватБанк вимагає оновити дані: що потрібно зробити Показали документи, а ТЦК наклало штраф: чому можуть покарати за "Резерв+" Продаж квартири стане випробуванням: українцям встановили нові податки на операції з нерухомістю
Показати ще

Створення овочесховищ
Відсутність достатньої кількості овочесховищ залишається серйозною проблемою. За словами Солончука, кожна область повинна мати щонайменше 5–6 сучасних сховищ. Наразі таких збудовано лише 20, тоді як мінімальна потреба становить 130–140.

"Через брак місць для зберігання аграрії змушені продавати картоплю по 8–10 грн/кг. Потім через перекупників вона потрапляє на полиці супермаркетів по 30–35 грн/кг. Це створює високі націнки та несправедливий розподіл прибутків", — наголосив експерт.

Незважаючи на поточні труднощі, уряд продовжує працювати над забезпеченням прозорих умов для аграріїв і доступних цін для споживачів. Вже цього року очікується зростання кількості овочесховищ та впровадження нових ініціатив для оптимізації логістики та скорочення ланцюгів постачання.

Нагадаємо, прогнози не оптимістичні: як можуть змінитись ціни на хліб у 2025 році

Раніше ми розповідали, що кіло каші – всього 50 грн, можна ліпити суші: супермаркети оновили цінники рису, манки та вермішелі

Також, паличка "лікарської" вже по 489 грн: супермаркети змінили цінники вареної ковбаси, сардельок та сала