З 2025 року учні 8-9 класів вивчатимуть курс "Підприємництво і фінансова грамотність" у межах обов’язкової шкільної програми. Пілотний проєкт стартував ще у 2024 році, а з наступного року цей предмет буде впроваджено у всіх школах країни.

Для забезпечення якісного навчання розроблено комплекс матеріалів, підручники, робочі зошити, посібники для педагогів, електронні додатки та презентації. Над створенням навчальних матеріалів працювали науковці, педагоги та експерти Фонду гарантування вкладів, пише Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Хто викладатиме?
У межах проєкту вже підготовлено 96 учителів із різних регіонів, які зможуть проводити уроки. Надалі кількість педагогів буде збільшуватися, щоб забезпечити всі школи кваліфікованими спеціалістами.

Вчитель перевіряє домашнє завдання. Фото:вільні джерела
Вчитель перевіряє домашнє завдання. Фото:вільні джерела

Навіщо це потрібно?
У Фонді гарантування вкладів зазначають, що курс покликаний допомогти учням розумітися на фінансах, орієнтуватися у сучасному світі та ухвалювати зважені рішення. Ці знання є актуальними для майбутнього кожного підлітка.

Популярні новини зараз
ТЦК полює на безробітних? Воєнкоми пояснили нюанси мобілізації Ощадбанк залишає пенсіонерів без грошей: чому українці не можуть отримати виплати Малозабезпечені українці зможуть отримати допомогу на погашення комунальних боргів Показали документи, а ТЦК наклало штраф: чому можуть покарати за "Резерв+"
Показати ще

Вчитель, уроки. Фото:вільні джерела
Вчитель, уроки. Фото:вільні джерела

Як створювали курс?
Ідея нового предмета виникла ще у 2021 році, коли Міністерство освіти затвердило модельну програму для 8-9 класів. Проєкт отримав назву "Для освітян – від освітян". Над його розробкою працювали 16 експертів і педагогів із п’яти регіонів України.

Школярі. Фото: скриншот youtube
Школярі. Фото: скриншот youtube

Курс має на меті забезпечити школярів практичними знаннями у сфері фінансів, зробити їх підготовленими до реального життя та навчити ухвалювати розумні фінансові рішення.

Раніше ми повідомляли, чому освіта "з-під палиці" втрачає сенс: експерт про недоліки сучасної системи освіти.

Сучасні діти зовсім не "тупі": викладач пояснив, чому це стереотип і в чому винне старше покоління - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, за кордоном "відмінник", а вдома "трійочник": чи зарахують іноземні оцінки в українських школах?