Українські школярі, які тимчасово здобувають освіту за кордоном, часто стикаються з проблемами при поверненні до місцевих шкіл. Питання перезарахування отриманих оцінок стає дедалі актуальнішим, особливо в умовах війни, яка змусила багатьох дітей і їхніх батьків переїхати за кордон. Міністерство освіти і науки України пояснило, як це питання регулюється.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМіністерство зазначає, що українські школи не зобов’язані враховувати оцінки, отримані учнями за кордоном. Це залишається на розсуд освітніх закладів, які можуть скористатися рекомендаціями МОН.
Оцінки з іноземних шкіл можуть перезараховуватися лише за умови, що навчальні предмети в українській і закордонній програмах збігаються. Наприклад, заклад освіти може врахувати бали з математики, фізики, хімії, іноземної мови. Водночас такі предмети, як музика чи фізкультура, можуть бути перезараховані через підтвердження досягнень у закладах позашкільної освіти, але це потребує рішення педагогічної ради.
Школи можуть відмовити у зарахуванні оцінок із таких причин:
- Різниця в навчальних роках. Наприклад, учень навчався в Україні у 7 класі, але за кордоном його зарахували до 6 класу для вивчення мови країни перебування.
- Відмінності у програмах. Зміст навчальних курсів або тривалість навчального року може не збігатися.
- Особливості інтегрованих курсів. Якщо в іноземній школі предмети об’єднані в один курс, рішення про зарахування приймає педагогічна рада.
Для перезарахування оцінок учню потрібно надати:
- Табелі або свідоцтва з оцінками з іноземної школи.
- Інші документи, які підтверджують навчання.
Річне оцінювання для учнів, які здобувають освіту одночасно в українській та закордонній школах, може бути проведене перед початком наступного навчального року з урахуванням результатів іноземного навчального закладу.
Якщо батьки не згодні з відмовою школи зарахувати оцінки, вони мають право звернутися:
- До місцевого управління освіти.
- До обласного департаменту освіти і науки.
- Направити письмове звернення до МОН.
Такі кроки допоможуть захистити права дитини на врахування її академічних досягнень та отримання якісної освіти.
Нагадаємо, діти їдуть з України до повноліття: страх перед мобілізацією зростає
Раніше ми розповідали, що батьки влаштовують скандали у школах: як запобігти конфліктам
Також, у школах та дитячих садках подорожчає харчування: скільки батькам доведеться віддати