Після 28 лютого у всіх військовозобов’язаних в Україні закінчиться термін дії бронювання, і роботодавцям доведеться діяти максимально швидко.

Про це заявив у мережі Facebook народний депутат Олександр Федієнко, член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки. За його словами, у підприємств буде лише 72 години для перебронювання своїх працівників. У цей час територіальні центри комплектування мають законне право мобілізувати військовозобов’язаних, які втратили броню.

Мобілізація, скріншот: YouTube
Мобілізація, скріншот: YouTube

Бронювання військовозобов’язаних встановлюється Міністерством економіки та діє, поки підприємство зберігає статус критично важливого. Якщо підприємство втрачає цей статус або не відповідає критеріям, бронь його працівників автоматично анулюється.

"ТЦК має право мобілізувати таких військовозобов’язаних, оскільки вони залишаються на обліку", — зазначив Федієнко.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 21-27 квітня для всіх знаків Зодіаку: Овни готові до грошей, відгородженість Раків та ігри Козорогів Ваша пенсія може бути значно вищою: як змусити ПФУ доплачувати 1300 грн щомісяця Пенсіонерам доплатять 25% до пенсії: хто має право на підвищення Пенсіонерам виплатять надбавки: скільки отримають у квітні
Показати ще

За словами нардепа, підприємства, які хочуть зберегти своїх працівників, повинні оперативно подати документи на перебронювання. Це можливо лише до моменту вручення мобілізаційного розпорядження.

Мобілізаційне завдання бронювання зазвичай стосується агропромислового сектору, виробництва продукції для військових чи інших критичних галузей. Завдання формується з урахуванням потужностей підприємств.

"Після 28 лютого певний відсоток заброньованих працівників буде мобілізовано для поповнення складу ЗСУ", — написав депутат.

Нагадаємо, оскаржити рішення ТЦК і не потрапити до в'язниці: чоловікам пояснили важливі нюанси

Раніше ми розповідали, що військовозобов'язаним запровадили нові обмеження: що треба знати

Також, поліція доставить до ТЦК: чоловікам пояснили, коли це відбувається та як діяти