У Національній гвардії України акцентують увагу на нових підходах до комплектації та підготовки особового складу. Речник Нацгвардії Руслан Музичук в ефірі телемарафону зазначив, що в окремі місяці до 40% новобранців залучаються через рекрутинг, тоді як 60% – через мобілізацію.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОсоблива увага приділяється широкому спектру спеціальностей у Нацгвардії, яких нараховується близько 400. Багато українців знають лише про піхоту та штурмові підрозділи, однак Нацгвардія виконує значно ширший спектр завдань: захист кордонів, критичної інфраструктури, робота мобільних вогневих груп та блокпостів.
У 2024 році підготовка бійців значно покращилася: інфраструктура та навчальні центри були модернізовані, що дозволило збільшити спроможності в 5 разів. Зараз Україна може готувати значно більше бійців завдяки підтримці понад 10 країн-партнерів, каже Музичук.
Ці країни допомагають готувати не лише індивідуальних фахівців, як-от снайпери чи сапери, але й цілі підрозділи в складі рот і батальйонів. Після завершення навчання за кордоном українські офіцери повертаються на батьківщину, щоб передавати свої знання іншим військовослужбовцям.
Музичук підкреслив, що мобілізація залишається ключовим джерелом комплектування воюючої країни. Проте всі новобранці, незалежно від способу залучення, проходять обов’язкову підготовку. «Жоден командир не хоче йти в бій із непідготовленим бійцем», – наголосив він.
Нагадаємо, бронювання від мобілізації скасують у три кліки: держава запровадила нову функцію
Раніше ми розповідали, що штрафи від ТЦК суттєво зросли: скільки витрусять з ухилянтів
Також, що чекає на "обмежено придатних" українців: перекомісія та нові правила мобілізації у 2025 році