Деякі військовозобов'язані українці, заброньовані своїми підприємствами, зіткнулися з проблемами - ТЦК не вносить інформацію про наявність броні у відповідні реєстри.

Як діяти у таких випадках, розповів адвокат Юрій Айвазян на порталі "Юристи.UA".

Українці в ТЦК. Скріншот: YouTube
Українці в ТЦК. Скріншот: YouTube

Адвокат зазначив, що співробітники ТЦК мають керуватися Постановою КМУ №1332 після 1 грудня 2024 року, саме з цієї дати військовозобов'язані стають на спеціальний військовий облік автоматично через бронювання через "Дію".

ТЦК не вносить бронювання до реєстрів - що робити

Юрій Айвазян наголосив, що дані деяких заброньованих громадян до 1 грудня не потрапляють до реєстрів автоматично, проте обов'язок щодо внесення інформації лежить саме на ТЦК та СП.

Популярні новини зараз
У січні мобілізація їх не торкнеться: ким взимку не зацікавиться ТЦК Гаманець "схудне" ще на 200 грн: українцям виставляють додаткові рахунки за газ Житомирська та Кіровоградська області стали лідерами у порушенні екологічного законодавства: Держекоінспекція показала найгучніші справи Від пенсії заберуть 20%: пенсіонерів можуть позбавити останніх копійок для виживання
Показати ще

"Отже, оскільки ви були заброньовані не через "Дію", а за списками Мінекономіки, то обов'язок щодо внесення даних до реєстру про вашу броню полягає саме на ТЦК, оскільки він є органом ведення реєстру", - зазначив правозахисник.

Візит до ТЦК, скріншот: YouTube
Візит до ТЦК, скріншот: YouTube

Якщо дані про бронювання відсутні у реєстрах, то військовозобов'язаний має право подати скаргу до обласного ТЦК і СП, а копію скарги до Міністерства оборони.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, бронювання, відстрочка та нова медкомісія: що змінилося для українських чоловіків з 1 січня.

Також наш портал інформував, мобілізація українців з інвалідністю: хто може опинитися в армії у 2025 році.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, що ТЦК не розформують: нардеп вказав на важливість військкомів для мобілізації.