Управління Верховного комісара ООН з прав людини звернуло увагу на недотримання права на відмову від військової служби через релігійні переконання в Україні.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗгідно з доповіддю, такі випадки суперечать Конституції та міжнародним угодам, ратифікованим Україною, пише Informator.ua.
ООН задокументувала щонайменше п’ять випадків, коли чоловіків засуджували на термін від одного до трьох років за відмову служити через віру. В одному з таких інцидентів, що стався на Одещині, суд відмовився врахувати аргументи обвинуваченого про його релігійні переконання.
У доповіді йдеться також про жорстоке поводження з мобілізованими, які намагалися реалізувати своє право на альтернативну службу. Їх незаконно затримували, погрожували та навіть застосовували силу.
ООН наголошує, що право на відмову служити за релігійними мотивами є фундаментальним. Українське законодавство, яке обмежує це право тільки певними релігіями, суперечить принципам рівності та недискримінації.
На цьому тлі важливо пам’ятати, що ТЦК виконують свою роботу у надзвичайно складних умовах. Якби росія не почала війну, мобілізація не була б потрібна. Україна захищається від агресії, і наше завдання — зберегти своє право на існування. Ворожі росіяни не вважають українців рівними та намагаються зруйнувати наші життя.
Ми маємо мобілізувати сили не лише на фронті, а й у тилу. Волонтерство, допомога військовим і єдність — це наші головні інструменти у боротьбі. Пам'ятаючи про історію, ми не можемо дозволити собі повторити помилок минулого. Єдність і рішучість українського народу залишаються ключем до перемоги.
Раніше ми повідомляли, у ТЦК запропонували альтернативу тим, хто не хоче потрапити на "нуль".
Українці можуть служити неподалік від дому: як скористатися привілеєм - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, як потрапити до лав ЗСУ без втручання ТЦК: покрокова інструкція.