Військовозобов'язаних громадян, які порушують правила військового обліку або ухиляються від мобілізації, можуть силоміць затримувати та доставляти до ТЦК.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяХто і в яких випадках може проводити силове затримання, пояснили фахівці юридичної компанії INSEININ.
Під час воєнного стану та мобілізації військовослужбовці ТЦК мають право на перевірку військово-облікових документів, а також виписку повісток. Проте право на затримання осіб, які ухиляються від мобілізації мають виключно співробітники поліції.
"Військовозобовʼязані, які ухиляються від виконання правил військового обліку підлягають притягненню до адміністративної відповідальності. З цією метою поліція здійснює адміністративний розшук та доставлення порушників до районного ТЦК", - пояснюють юристи.
У яких випадках поліція може затримати чоловіка:
- якщо зафіксовано порушення правил військового обліку у реєстрі військовозобов'язаних;
- якщо чоловік не може подати військово-обліковий документ;
- якщо військовозобов'язаний не перебуває на військовому обліку;
- якщо зафіксовано порушення у вигляді неявки на порядку денному або ігнорування направлення на ВЛК.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, мобілізація з 18 років: військовий пояснив, що потрібно робити з підлітками.
Також наш портал інформував, буде чесна розмова: офіцер ЗСУ відповів, як зробити так, щоб чоловіки знову хотіли стати добровольцями.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, тисячі рішень ВЛК вже скасовані: головний військовий лікар України відповів, хто під підозрами.