Військовозобов'язаним українцям, які порушують закон та уникають мобілізації, здебільшого виписують штрафи. Однак є обставини, коли штраф може перерости у кримінальну відповідальність.

Коли ухилянт має реальні шанси потрапити за ґрати, пояснив юрист Дмитро Франчук у коментарі для видання "РБК-Україна".

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Фахівець зазначив, що якщо військовозобов'язаний не з'являється у ТЦК або уникає контакту, зокрема, змінює місце проживання та не повідомляє про це, то такі дії розцінюються як ухилення від мобілізації. У таких випадках передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.

Дмитро Франчук підкреслив, що кримінальна відповідальність може настати лише у тому випадку, якщо військовозобов'язаний продовжує ігнорувати вимоги закону, наприклад, отримав повістку на ВЛК або "бойову" і не з'явився за нею.

Популярні новини зараз
Підлітки масово залишають країну: батьки влаштували нову хвилю евакуації дітей через страх зниження мобілізаційного віку Рахунки за газ зростуть в 4 рази: коли готуватись до нових непідйомних тарифів Щоб не переплатити за газ у січні: "Нафтогаз" дав вказівку українцям Пенсіонерам, багатодітним та ВПО виплатять майже по 11 000 грн: як отримати гроші
Показати ще

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

"Кримінальна відповідальність (ст. 336 ККУ) настає за повторні порушення та ухилення від мобілізації: підробку документів, втечу або виїзд за кордон та ігнорування викликів на медичну комісію чи до ТЦК", - заявив юрист.

Варто нагадати, що штрафи для громадян, які ухиляються від мобілізації, становлять від 17 до 25,5 тисяч гривень.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, на службу за контрактом приймають не всіх: у ТЦК пояснили критерії відбору.

Також наш портал інформував, повторно уточнити дані через "Резерв+": у Міноборони попередили військовозобов'язаних.

Крім того, ми писали, кого у штурмовики, кого – в артилерію: як розподіляють мобілізованих чоловіків.