Мобілізація в Україні продовжується, але її темпи залежать від регіону. В одних областях заклик більш інтенсивний, в інших проходить спокійніше. Все це пов'язано з кількістю військовозобов'язаних та наявністю військових частин у конкретній галузі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це розповів начальник сектору оборонно-мобілізаційної роботи Сумського обласного ТЦК та СП Сергій Монукало в інтерв'ю "Суспільне".
Наприклад, у Сумській області мобілізація триває активніше, ніж на заході України. Причина проста – більше військовозобов'язаних та значна кількість військових частин. Схожа ситуація у Запорізькій області, де також потрібна висока укомплектованість армії.
Проте мобілізовані не відразу вирушають на фронт. Спочатку вони проходять підготовку у навчальних центрах. На передову можуть потрапити лише ті, хто має військовий досвід і пройшов медкомісію.
Як розподіляють призовників?
- Молоді та витривалі найчастіше потрапляють до штурмових підрозділів.
- Більш досвідчені виконують завдання у тилу чи забезпечують функціонування армії.
Що буде у 2025 році?
Мобілізація людей від 25 до 60 років продовжиться. Поки що закон про зниження призовного віку до 18 років не прийнято, але чутки про його обговорення вже з'явилися. Якщо мирних переговорів не буде, до цього питання можуть повернутися, і вже влітку 2025 молодь може опинитися на фронті.
Нагадаємо, прикордонники зупинили "жінку", бо вона тікала від мобілізації: в автобусі сиділа дружина і таки поїхала
Раніше ми писали, бронь бронею, але в ТЦК треба: військовозобов'язаним пояснили нюанси оформлення відстрочки
Крім того, Знай.ua повідомляв, Міноборони бере все ТЦК під своє "крило": що це означає для чоловіків