Мобілізація в Україні триває, і навіть ті, хто отримав бронь, не завжди можуть уникнути взаємодії з територіальними центрами комплектування. Як
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідстрочка від мобілізації надається військовозобов’язаним, які працюють у певних організаціях, зокрема в органах державної влади, місцевого самоврядування, підприємствах чи установах. Для цього їхні роботодавці оформлюють спеціальні документи через ТЦК.
Зараз існує два основні способи оформлення броні:
- Через портал "Дія" – у цьому випадку інформація автоматично потрапляє до спеціального реєстру, а працівника ставлять на військовий облік.
- Через документи, подані безпосередньо до ТЦК – у цьому випадку роботодавець має надіслати додаткове повідомлення про бронювання конкретного працівника.
Коли потрібно з’явитися до ТЦК?
У випадку, якщо:
- Інформація про бронювання відсутня в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
- Роботодавець не надав необхідні документи до ТЦК.
- Є необхідність підтвердити чи уточнити інформацію щодо військового обліку.
Заброньовані працівники повинні особисто з’явитися до ТЦК для вирішення питань із військовим обліком, якщо це потрібно для належного внесення їхніх даних до реєстру.
У разі порушення процедури бронювання чи ненадання необхідних документів підприємство чи установа може потрапити під перевірку. А працівник, який формально не підтверджений у реєстрі як заброньований, може бути залучений до мобілізації.
Нагадаємо, у ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально
Раніше ми розповідали, що підстаркуватим призовникам варто готуватись: хто отримає повістку від ТЦК після 50 років
Також, ТЦК отримає дані автоматично: все загрузять у "Оберіг"