Освітній омбудсмен Надія Лещик заявила, що заклади освіти потребують посилення заходів безпеки, включаючи створення безпечного середовища для вчителів, учнів та батьків.

У Вінниці, в ліцеї №6, стався інцидент, який шокував освітню спільноту: батько учениці побив вчителя трудового навчання просто на очах у школярів. Педагога госпіталізували з переломом носа та струсом мозку.

Інцидент стався через нібито образу, яку педагог допустив щодо доньки нападника. Чоловік, одягнений у тактичний одяг, зайшов у клас і кілька разів ударив вчителя в обличчя. Як наслідок, постраждалого госпіталізували, а поліція відкрила кримінальне провадження за статтею 125 Кримінального кодексу України (нанесення легких тілесних ушкоджень).

Батько побив вчителя. Скріншот з відео

Освітня омбудсменка Надія Лещик висловила підтримку постраждалому педагогу та наголосила, що жодні конфлікти не можуть виправдовувати насильство.

Популярні новини зараз
Військкомати втрачають контроль: як уникнути мобілізації без участі ТЦК Пенсіонерам виплатять чималі гроші: майже на 3200 грн більше Банки змінюють правила переказів з картки на картку: які дані тепер "засвітять" Українцям виплатять до 20 000 гривень за новою програмою підтримки: хто отримає гроші
Показати ще

«Вчителі нині є надто незахищеними, зокрема від проявів агресії з боку батьків. Такі ситуації психологічно травмують дітей, які стають свідками насильства», — зазначила Лещик.

Вчитель, яки втомився
Вчитель, яки втомився

Вона закликала заклади освіти:

  • Розробити правила безпечної комунікації між батьками, вчителями та учнями.
  • Посилити заходи безпеки, зокрема обмежити безперешкодний доступ сторонніх осіб до шкіл.
  • Забезпечити психологічну допомогу для учасників освітнього процесу, особливо в умовах війни.

Нагадаємо, "Школярі в шоці, вчителі на межі": українці вимагають скасувати нові правила оцінювання від МОН

Раніше ми розповідали, що батькам забороняють візити до школи: як перевірити умови навчання та харчування дітей

Також, спеціальні ящики для ґаджетів: як закордонні школи борються з мобільною залежністю - досвід української вчительки