У німецьких школах використання мобільних телефонів суворо регламентоване, і це суттєво відрізняється від звичної для українців реальності. Про це розповіла українська журналістка Поліна Новікова, яка з початком повномасштабної війни виїхала до Німеччини та почала працювати вчителькою у Баварії.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами Новікової, німецькі школярі в початкових класах користуються телефонами тільки в разі крайньої потреби, наприклад, щоб зателефонувати батькам. Однак у середній школі діє жорстке правило: учні складають свої мобільні телефони у спеціальні ящики, і доступ до них можливий лише після уроків.
"У початковій школі діти зазвичай користуються телефонами так, щоб цього ніхто не бачив. Але грати у телефоні чи постійно сидіти у ньому – такого немає. У середній школі з телефонами все ще серйозніше – їх збирають у спеціальні ящики", – розповідає Поліна.
У німецьких школах учителі використовують шкільні телефони, якщо потрібно зв’язатися з батьками учнів. Крім того, діє спеціальна електронна система, через яку батьки можуть:
- повідомити про відсутність дитини у школі;
- отримати важливу інформацію щодо уроків, зборів чи позакласних заходів;
- дізнатися про поведінку дитини.
Однією з причин, чому телефони не стали предметом залежності у німецьких школах, є спосіб проведення дозвілля дітей. Поліна Новікова зазначає, що більшість школярів витрачають вільний час на активності на свіжому повітрі або у різноманітних гуртках.
"Німецькі діти майже не грають у планшети чи телефони у вільний час. Вони проводять багато часу надворі, займаються спортом, музикою, художніми гуртками. У них просто немає часу на ґаджети", – пояснює Новікова.
Завдяки таким підходам німецькі школи підтримують дисципліну та створюють умови для ефективного навчання. Замість того, щоб відволікатися на соціальні мережі чи ігри, учні повністю занурюються у процес навчання.
Експертка вважає, що цей досвід може стати корисним і для українських шкіл, де проблема залежності від смартфонів серед учнів стає дедалі актуальнішою.
"Можливо, українським школам варто подумати про те, щоб обмежити використання телефонів на уроках. Це не лише допоможе підтримувати дисципліну, а й привчить дітей до більш відповідального ставлення до навчання", – резюмує Поліна Новікова.
На сьогодні в українських школах питання використання ґаджетів залишається на розсуд адміністрації закладу. У деяких школах існують подібні правила, але вони не є загальноприйнятими. Утім, досвід Німеччини показує, що обмеження можуть позитивно впливати на навчальний процес та дисципліну.
Нагадаємо, діти їдуть з України до повноліття: страх перед мобілізацією зростає
Раніше ми розповідали, що батькам готувати гаманці? Чи буде безплатним харчування для школярів у 2025 році
Також, за образливі жарти платитимуть батьки: штрафи за буллінг у школах зростуть у десять разів