Лейтенант Збройних сил України Віталій Волянський, командир артилерійського підрозділу,
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЛейтенант пояснив, що різниця між тими, хто добровільно пішов служити, і тими, кого мобілізували під примусом, є разючою.
«Люди, які добровільно мобілізувались, хочуть вчитися, вдосконалювати свої навички й ефективно виконувати завдання. А невмотивовані, вибачте, інколи навіть боєприпаси відмовляються носити. Краще мати одного вмотивованого, ніж десять примусових, бо з нього буде більше користі», – наголосив Волянський.
Лейтенант зізнається, що примусова мобілізація допомагає закрити нагальні потреби Сил оборони в особовому складі. Проте, він упевнений, що така практика має змінитися. Невмотивовані військові не лише працюють менш ефективно, але й можуть бути демотивуючим фактором для інших.
«Ми потребуємо людей, які готові віддати все для захисту України. Замість десятка людей, привезених примусово, хай краще прийде один доброволець, який з ентузіазмом буде навчатися, працювати й розвивати свою кар'єру у війську», – підкреслив офіцер.
Система добровільного рекрутингу, на думку Волянського, є більш ефективною, адже мотивовані військові швидше адаптуються, краще засвоюють військову підготовку й прагнуть досягти результатів. Він закликав запровадити новий підхід до формування лав ЗСУ, орієнтуючись на якість, а не кількість.
«Вмотивовані добровольці – це основа сильної армії. Тільки люди з бажанням захищати країну здатні забезпечити її перемогу», – підсумував Волянський.
Нагадаємо, мобілізація поліцейських: коли та в яких випадках можуть призвати до армії
Раніше ми розповідали, що мобілізація надто повільна: офіцер пропонує радикальні зміни
Також, електронне бронювання та "Резерв+": що треба знати чоловікам