Служба освітнього омбудсмена планує впровадити новий інструмент для покращення комунікації між вчителями та батьками. За словами захисниці прав освітян Надії Лещик, на сьогодні часто виникають проблеми в цій сфері: батьки іноді телефонують вчителям у вихідні дні або пізно ввечері, що створює незручності для педагогів.
В інтервʼю Освіторії вона розповіла, що у школах трапляються випадки скандалів за участю батьків. Лещик сазала, що такі ситуації стали реальністю для багатьох вчителів, і важливо знайти ефективні шляхи для вирішення конфліктів.

Вчитель, яки втомився
Вчитель, яки втомився

З цією метою Служба освітнього омбудсмена працює над створенням алгоритмів, які дозволять встановити чіткі правила для ненасильницької та конструктивної комунікації між батьками та вчителями.

Додатково Лещик підняла питання про збільшення штрафів за булінг у школах. Вона запропонувала підвищити мінімальний штраф до 10 тисяч гривень, вважаючи, що поточні штрафи (850-1700 гривень) не завжди стимулюють батьків до відповідального виховання своїх дітей.

булінг у школі
булінг у школі

На її думку, більша сума штрафу змусить людей серйозніше ставитись до виховання і буде мати превентивний ефект, попереджаючи учасників освітнього процесу про наслідки порушень.

Нагадаємо, НМТ буде скасовано: чиновниця назвала важливу умову

Популярні новини зараз
Українці масово відмовляються від кешбеку: банки назвали умови закриття карток Нові правила відключень електроенергії: що готують українцям До 20 грудня потрібно встигнути: хто має відвідати ТЦК Пенсіонери отримають індивідуальні доплати до Нового року: кому скільки нарахують
Показати ще

Раніше ми писали про те, що замість "кота в мішку": як навчити дітей обирати правильну спеціальність

Крім того, Знай.ua повідомляв, реформування освіти: що чекає на студентів та викладачів