Освітня омбудсменка України Надія Лещик виступила з ініціативою суттєвого підвищення штрафів за булінг у навчальних закладах. У своєму інтерв’ю для
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами Лещик, невелика сума штрафу спонукає багатьох просто сплатити його, уникаючи відповідальності та виховної роботи з дитиною.
"850–1700 грн – це невелика сума, яка змушує замислитись над вихованням дитини далеко не всіх. Багатьом батькам і вчителям легше просто сплатити цей штраф, ніж займатися виховними заходами. Я вважаю, що ефективний штраф за булінг має починатися від 10 000 гривень", – наголосила омбудсменка.
Вона впевнена, що підвищення штрафів стане вагомим стримувальним фактором для всіх учасників освітнього процесу, зокрема для батьків, педагогів і самих учнів.
Окрім пропозиції підвищення штрафів, Надія Лещик звернула увагу на значні проблеми у процесі фіксації випадків булінгу:
- Часто справи розвалюються через неналежно оформлені документи.
- Постраждалі учні стикаються зі складнощами у збиранні доказів булінгу.
Особливу стурбованість викликають ситуації, коли учні фіксують випадки булінгу на відео чи аудіо, але батьки булерів або педагоги забирають гаджети та видаляють записи.
Підвищення штрафу до 10 000 гривень, на думку Лещик, змусить батьків і педагогів серйозніше ставитися до випадків булінгу та мотивуватиме їх запобігати конфліктам ще на початковій стадії.
Нагадаємо, повітряна тривога у школі: хто відповідає за безпеку дитини - пояснення юриста
Раніше ми розповідали, що директорів шкіл зобов'язали писати листи в поліцію: про що мають повідомляти
Також, старшокласникам оголосили терміни НМТ-2025: коли здаватимуть найголовніші іспити року