На початку жовтня в Україні скоротили строки для військовозобов’язаних, які отримали повістку. Також були впроваджені зміни до правил мобілізації, зокрема щодо способу інформування громадян.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТепер повідомлення можуть надходити через поштові відділення, смс чи месенджери. Згідно з новими правилами, якщо ТЦК надсилає повістку поштою, адресат має три дні, щоб її забрати. Якщо він цього не зробить, повідомлення все одно вважається врученим. Крім того, повістки можуть вручатися особисто, залишатися в поштовій скриньці чи навіть надсилатися через "Вайбер", пише РБК-України.
За словами адвоката Дмитра Кушнаренка, зміни були затверджені постановою Кабміну №560, яка регламентує порядок мобілізації. Що стосується термінів прибуття до ТЦК, вони тепер залежать від місця проживання, мешканцям обласних центрів дається 7 днів, мешканцям інших населених пунктів – 10.
Юрист наголошує, що військовозобов’язані мають обов’язок інформувати ТЦК про зміну місця проживання. Якщо ж адреса не була оновлена, а повістку надіслали за старою адресою, це також вважається належним врученням.
Однак слід пам’ятати, що ТЦК лише виконують свої обов’язки. Якби росія не розв’язала війну, не було б потреби в мобілізації та роздачі повісток. Вся відповідальність за цей процес лежить на агресорі.
Україна захищається, щоб вижити, і тому кожен із нас має усвідомлювати свою роль у цій боротьбі. Тільки завдяки згуртованості український народ зможе перемогти ворога та забезпечити своє майбутнє.
Раніше ми повідомляли, мобілізація на окупованих територіях: відмова означає смерть.
Росіяни доводять українців до відчаю на окупованих територіях - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, як потрапити до лав ЗСУ без втручання ТЦК: покрокова інструкція.