Працівники старшого віку в Україні викликають чимало суперечливих думок. За результатами соціологічного опитування Центру Разумкова, проведеного в червні 2024 року, основною перевагою таких працівників 75,1% респондентів назвали їхній професійний досвід і готовність ділитися знаннями з молодшими колегами.

Однак старший вік має і свої недоліки, які активно обговорювалися учасниками дослідження, пише Центру Разумкова.

Найчастіші недоліки старших працівників:

  • менші амбіції, небажання розвивати кар’єру (72,8%);
  • готовність погоджуватися на нижчу зарплату (61,2%);
  • менша фізична витривалість і продуктивність (58,2%);
  • несприйняття інновацій та низький рівень знань у сфері цифрових технологій (49,7%);
  • байдужість до розвитку бізнесу (39,9%).

Примітно, що навіть респонденти віком 60+ часто погоджувалися з такими оцінками, як і представники молодших вікових категорій.

Працюючий пенсіонер. Фото: скрін youtube
Працюючий пенсіонер. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Боржників за комуналку гарненько "потрусять": доведеться погасити платіжки ще й доплатити НБУ терміново вилучає купюри 50 та 200 грн з обігу: що робити українцям і чи треба бігти в банки Пенсіонерів змусять платити за проїзд у громадському транспорті "Тисячу Зеленського" дозволили отримати ще одним способом: як скористатися можливістю
Показати ще

Проблеми трудових прав старших працівників. Серед основних проблем, які виділили соціологи, є дискримінація за віковою ознакою. Попри те, що законодавство України забороняє будь-які форми дискримінації, його виконання залишається проблемним. Державна служба з питань праці має обмежені можливості для контролю, а планові перевірки часто зупиняються через мораторії, зокрема в умовах воєнного стану.

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube
Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

Позапланові перевірки проводяться переважно за зверненнями працівників. Однак такі випадки здебільшого стосуються затримки зарплати чи звільнення, які легше довести, ніж порушення трудових прав через вік.

Пенсіонер з грошима
Пенсіонер з грошима

Ці результати підкреслюють, що старші працівники, незважаючи на їхній досвід, стикаються з дискримінацією та тиском. Опитування Центру Разумкова, яке охопило 2016 респондентів на підконтрольних Україні територіях, має похибку не більше 2,3%.

Раніше ми повідомляли, стаж, індексація та бюджет: чим пенсійна реформа 2025 року "погіршить життя українців".

Кожен четвертий пенсіонер працює: чому старенькі не йдуть на заслужений відпочинок - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, працюй або жебракуй: пенсіонерів поставили перед вибором.