В Україні варто переглянути підхід до вищої освіти, щоб вона відповідала сучасним вимогам. Діти мають чітко розуміти, навіщо їм навчання і як це вплине на їхнє майбутнє. Зараз багато випускників вступають до університетів без ясного уявлення про свою майбутню професію, часто вибираючи "кота в мішку".
Людмила Булигіна, українська освітянка, вважає, що часто батьки змушують дітей вступати до вишів, навіть якщо це не відповідає їхнім інтересам і здібностям. Про це пише Ураїнська Правда.

Старшокласники на уроці / фото: inPoland
Старшокласники на уроці / фото: inPoland

За її словами, важливо, щоб студенти до вибору професії підходили усвідомлено, вже маючи досвід роботи і зрозумівши свої бажання та здібності. Булигіна наводить приклад Швейцарії, де більшість школярів після 9 класу обирають професійно-технічні спеціальності, а не університети.
Це дає їм змогу раніше почати заробляти і отримати практичні навички. Вона вважає, що в Україні школярі часто вступають до університетів через престиж, не розуміючи, чому вибрали ту чи іншу спеціальність, і наводить приклад студентів, які не можуть пояснити, чому обрали, наприклад, кібербезпеку.

Старша школа. Фото: вільні джерела
Старша школа. Фото: вільні джерела

В Європі значну увагу приділяють практичним заняттям і професійним орієнтаціям, щоб учні могли краще зрозуміти, чим хочуть займатися в майбутньому.

Нагадаємо, до шкіл будуть частіше викликати поліцію: вчителів закликали не терпіти

Раніше ми писали про те, що сучасна профорієнтація у школах: якою вона має бути та що мають знати батьки

Популярні новини зараз
Гороскоп для всіх знаків на 17 січня з корисними порадами щодо життя, грошей та здоров'я Мобілізація жінок: хто відправиться служити вже найближчим часом Тепер знайдуть усюди: правила вручення повісток змінили на користь ТЦК Скасували географію 10 класу, але додали новий предмет 8 та 9: у школах запровадять новий урок
Показати ще

Крім того, Знай.ua повідомляв, українців навчатимуть правосуддю з дитинства: у школах з'являться нові дисципліни