Директори шкіл тепер несуть чітку відповідальність за інформування поліції та служб у справах дітей про випадки булінгу чи жорстокого поводження з учнями. Такі зміни набули чинності у жовтні 2024 року,
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяРаніше директори могли повідомляти про випадки булінгу усно, що нерідко створювало проблеми для подальшого розслідування і навіть унеможливлювало притягнення винних до відповідальності. Нині ж закон вимагає письмового звітування.
Нові правила зобов’язують директорів:
- Протягом однієї доби після заяви про булінг або виявлення його ознак інформувати батьків чи опікунів постраждалої дитини.
- Письмово повідомляти про інцидент поліцію та службу у справах дітей.
Такий порядок дозволяє задокументувати факт звернення та забезпечити оперативне реагування правоохоронних органів.
Освітній омбудсмен наголошує, що невиконання цих обов’язків карається штрафом у розмірі від 850 до 1700 гривень або виправними роботами до одного місяця.За словами Лещик, усні повідомлення часто ставали «слабкою ланкою» в процесі розгляду справ у суді. Невизначеність у формі повідомлення дозволяла уникати відповідальності, що підривало довіру до системи.
Освітній омбудсмен підсумовує: «Кожен випадок булінгу — це не просто порушення закону, а трагедія для дитини. Нові правила створюють умови для об’єктивного розгляду і недопущення замовчування таких ситуацій».
Нагадаємо, школярі навчатимуться за новими підручникам: які помилки виправляли
Раніше ми розповідали, як легко перевести дитину до іншої школи: покрокова інструкція, яку вам не розкажуть у відділі освіти
Також, сучасна профорієнтація у школах: якою вона має бути та що мають знати батьки