Мобілізація в Україні проводиться з урахуванням віку та досвіду військовозобов’язаних, що дозволяє максимально ефективно комплектувати підрозділи різного спрямування. Про це
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗгідно з озвученими даними, основний принцип розподілу військовозобов’язаних полягає у врахуванні вікових характеристик.
- До 45 років: Переважно спрямовують до штурмових підрозділів, які виконують бойові завдання на передовій.
- Понад 45 років: Частіше потрапляють до підрозділів забезпечення, артилерійських і інженерних військ, а також структур Сил оборони, таких як Національна гвардія, Держслужба та прикордонні війська.
Близько 90% мобілізованих проходять навчання у спеціалізованих центрах, навіть якщо раніше служили в армії. Лише військовозобов’язані, які не більше 10 років тому проходили службу, можуть одразу потрапити до військових частин за умови придатності за станом здоров’я.
Монукало пояснює, що різниця в активності мобілізації між регіонами пов’язана із чисельністю військовозобов’язаних у реєстрах. Наприклад, Сумщина має більше зареєстрованих військовозобов’язаних, ніж деякі західні області, тому мобілізація може виглядати активнішою.
Мобілізація нині здійснюється за допомогою автоматизованої системи "Оберіг", яка дозволяє враховувати потреби конкретних підрозділів та регіонів. Наприклад, якщо у Запорізькій області є більше військових частин, які потребують доукомплектування, це безпосередньо впливає на обсяги мобілізації у цьому регіоні.
Нагадаємо, нові умови бронювання від мобілізації: кого не врятує навіть висока зарплата
Раніше ми розповідали, що 18-річних категорично не можна мобілізувати: експерт вказав на неприйнятність ідеї
Також, що станеться, якщо українці не покажуть ТЦК військовий квиток: "Зараз буде..."