Деякі країни ЄС, зокрема Норвегія, почали відмовляти у притулку українцям із західних регіонів, аргументуючи це тим, що ці області знаходяться далеко від лінії фронту.
До таких регіонів відносять Львівську, Волинську, Тернопільську, Рівненську, Івано-Франківську та Закарпатську області. За інформацією Politico, Павло Ґрод, президент Світового конгресу українців, зазначив, що попри таку тенденцію, загалом умови для українських біженців у Європі залишаються хорошими.
Він наголосив, що через ракетні обстріли та атаки дронів в Україні фактично немає абсолютно безпечних зон.

Українські біженці. Фото: главком
Українські біженці. Фото: главком

Норвегія пояснює своє рішення навантаженням на соціальні послуги, житловий фонд та систему освіти. Крім того, збільшилась кількість чоловіків призовного віку серед тих, хто шукає притулок. Водночас українці із західних регіонів, які вже мають тимчасовий захист, можуть не хвилюватися – цей статус залишиться дійсним.

Павло Ґрод висловив переконання, що спецстатус для українців у ЄС буде продовжено ще на рік у березні. Однак він застерігає, що у разі скорочення військової допомоги Україні з боку США може зрости потік біженців, що створить додаткові виклики для Європи.

Нагадаємо, Польща пропонує Німеччині позбавити українських біженців виплат

Раніше ми писали про те, що біженці з України отримають новий статус: Німеччина готує реформу соціальних виплат

Популярні новини зараз
Травневий сюрприз: зима вирішила повернутися в Україну, прогноз погоди на кінець весни та літо Соціальні виплати повністю перекроять: держава платитиме більше, але не всім Податкова не покарає за карткові перекази: українцям підказали законний спосіб уникнути штрафу Українці масово стають ухилянтами: червона мітка у "Резерв+" ставить хрест на планах
Показати ще

Крім того, Знай.ua повідомляв, Литва запровадить нові виплати для українців