Якщо школярам заборонять спілкуватися російською у перерви, це може викликати протести серед підлітків, вважає освітня експертка Іванна Коберник.

У підкасті "Сила вибору" вона сказала, що заборона на спілкування в перерви може бути сприйнята як порушення особистих прав, що, на думку Коберника, призведе до підліткових протестів:

"Вони мають говорити українською в школі, бо це частина освітнього процесу. Але перерва – це приватний час, а згідно із Законом, використання будь-якої мови не заборонено у приватному житті. Тобто я дуже боюся, і мені не подобається це рішення, без його змістовного наповнення. Воно тільки приведе, на мою думку, до підліткового протесту. Тому що це природний стан підлітків: якщо нам забороняють – ми будемо захищати свої права”.

Коберник запропонувала не карати дітей, а додати додаткові уроки українців для тих, хто не може відповідати державною мовою.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам закрутять гайки: виплати можусть скасувати – хто в зоні ризику Новий удар по гаманцях: українців попереджають про підвищення ціни на газ у лютому Гороскоп на 15 січня: якими випробуваннями напружать зірки всіх знаків зодіаку Пенсії для 80% пенсіонерів мають зрости, але не відразу: що зміниться із запровадженням бальної системи
Показати ще

"Якщо ви вчитеся у 6-му, 7-му чи там 10-му класі, і досі не можете відповісти українською, то щось не так з викладанням українською в цій школі. Додайте додаткові уроки, щоб діти мали можливість повчитися", – сказала вона.

Крім того, експерт вважає, що важливо збільшувати україномовний контент у повсякденному житті. Поширення цікавих українських блогерів та покращення контенту на громадському телебаченні, на її думку, допомогло б стимулювати інтерес до української мови.

Нагадаємо, про дні - канікули на місяць, іншим - лише два тижні: коли і скільки відпочиватимуть школярі в різних регіонах

Раніше ми писали про те, що молодшим школярам приготували нову перевірку: теж писатимуть тести

Крім того, Знай.ua повідомляв, у вищу освіту стане привілеєм для обраних: університети змінять підхід до навчання