Командир 1-го окремого штурмового батальйону імені Дмитра Коцюбайло "Да Вінчі", Дмитро Філатов (позивний "Перун") заявив, що Україна надто пізно почала залучати засуджених до служби в армії. На радіо NV він поділився думкою, що це можна було зробити набагато раніше.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"На мою думку, тут можна було набагато простіше вчинити. Можна було дати можливість раніше засудженим зробити свій вибір. Це одне з рішень, яке було ухвалено трохи із запізненням."
Перун розповів, що в Україні довго точилися суперечки про те, чи потрібно давати шанс засудженим спокутувати провину на полі бою. Тим часом росіяни, за його словами, не гаяли: у них злочинцям пропонують контракт ще на стадії досудового слідства.
У нас же людина спочатку потрапляє до СІЗО, чекає на слідство, суд, і тільки потім може піти в армію.
"Хоча на даний момент є дуже велика кількість осіб, які перебувають у СІЗО, під слідством перебувають, і хочуть потрапити, в тому числі і в наш батальйон", – розповів він.
За словами командира, у його батальйоні вже є дві роти, укомплектовані засудженими. Ці солдати служать нарівні з рештою – їхні завдання залежать від рівня підготовки та морально-психологічних якостей.
"Засуджені – це останні добровольці в Україні. Тому що всі кого мобілізують – вже немає серед них людей, які добровільно приходять у військовому маті та кажуть: я хочу захищати державу. А засуджені самостійно вирішують, що хочуть потрапити в армію", – сказав Перун.
Чому це важливо?
"Зараз у противника тільки контрактники. На даному етапі мобілізація відкрита не проводиться. Проводиться прихована, але це приховане – це спонукання населення до укладання контракту. Одним із важелів є саме виплата грошової винагороди", – сказав він.
Ми також повинні знаходити нові шляхи для зміцнення своїх сил.
Нагадаємо, ТЦК можуть забрати військовий квиток та видати "новий": депутатка вказала на сотні скарг
Раніше ми писали про те, що не розформують і не відправлять на фронт: у Раді заявили, що від ТЦК більше користі в тилу
Крім того, Знай.ua повідомляв, пара суддів більше року "мучала" батьків загиблих героїв примхою поставити гігантський пам'ятник поруч із тілами їхніх синів