Військовозобов'язані громадяни мають право оформити відстрочку від мобілізації, якщо цього є встановлені законодавством причини.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯкщо людині неправомірно відмовили у задоволенні заяви, то важливо діяти без зволікання. Про це розповіла юристка Білоцерківської ГО "Правова єдність" Олександра Щербина.
За словами юристки, відмова у наданні відстрочки – поширена проблема і іноді такі випадки суперечать законодавству. ТЦК та СП зобов'язані прийняти документи та справедливо їх розглянути, незалежно від причини відстрочення – навчання, стану здоров'я чи сімейних обставин.
Якщо військовозобов'язаному українцеві, який має право на відстрочку, відмовляють у ній, то є кілька шляхів розв'язання проблеми.
Позасудове оскарження
Громадянин може подати скаргу до Міноборони або керівника ТЦК та СП. Заява складається у довільній формі. У ньому слід зазначити контактні дані та описати суть проблеми, а також надати документи, що підтверджують право на відстрочку.
Судове оскарження
Військовозобов'язаний громадянин має право звернутись до адміністративного суду. Слід подати всі необхідні копії документів: які підтверджують право на відстрочку, письмову відмову або свідчення, що ТЦК неправомірно відмовило в отриманні відстрочки.
У позовній заяві слід докладно викласти обставини справи, вказавши дату та місце подій, а також назва відповідного адміністративного органу.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, ТЦК не розформують: нардеп вказав на важливість військкомів для мобілізації.
Також наш портал інформував, чи буде посилення мобілізації? У США натякнули, чого не вистачає на фронті.
Крім того, ми писали, нові закони про мобілізацію: кого звільнять зі служби, а хто отримає відстрочку.