В Україні планують запровадити пенсійну реформу, яка включає накопичувальну систему, базову соціальну допомогу та зміни у солідарній системі.

Перші результати можуть з’явитися вже у 2025-2026 роках. За словами першої заступниці міністерки соцполітики Дар’ї Марчак, зараз активно працюють над законопроєктами, що стосуються кожного з напрямків реформи. Законопроєкти вже подано на розгляд урядовців, а деякі навіть готові до тестування, пише На пенсії.

Реформа має на меті зробити пенсійну систему зрозумілою, простою і прозорою. Як зазначає Марчак, над цим працюють уже не один рік, але тепер є готові рішення для швидкого впровадження. Основний акцент робиться на трьох аспектах, підвищенні розмірів пенсій, припиненні девальвації виплат та створенні рівних правил для всіх.

Оформлення пенсії, фото: Facebook/ПФУ
Оформлення пенсії, фото: Facebook/ПФУ

Проблема девальвації пенсій. Чинна формула індексації поступово зменшує реальну вартість виплат. Це означає, що навіть при підвищенні розміру пенсій люди втрачають їхню купівельну спроможність. Реформа має виправити цю ситуацію, підвищивши розміри виплат для значної частини пенсіонерів. Проте це робиться не для популізму, а для відновлення справедливості.

Популярні новини зараз
Мобілізують через помилку: що треба знати перед візитом до ТЦК Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК Помилка може дорого обійтися: що змінилося у правилах передачі показників лічильників газу В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."
Показати ще

Пенсіонер з грошима
Пенсіонер з грошима

Рівні правила гри для всіх. Планується забезпечити однакові умови для нарахування пенсій, де виплати залежатимуть від внесків кожної людини до Пенсійного фонду. Це допоможе побудувати систему, яка буде чесною і зрозумілою для громадян.

Марчак також підкреслила, що підвищення пенсій і реформа — різні речі. Реформа націлена на довгострокове вирішення проблем, а не на тимчасові збільшення виплат. Уряд сподівається завершити основні етапи реформи до 2025 року, щоб уже з 2026 року нові правила почали діяти на практиці.

Раніше ми повідомляли, нова пенсійна система: чи зможуть українці шикувати на старості.

Накопичувальна пенсія в Україні: чому не реалізується обіцяна реформа - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, щонайменше 1% для пенсії: в Україні почне діяти нова система накопичень.