Пенсійна реформа – тема, яку регулярно обговорюють в Україні, обіцяючи "зростання виплат" та "справедливу систему".

Основу пенсійної системи складає трирівнева модель, солідарна (перший рівень), накопичувальна (другий рівень) і добровільна (третій рівень). Наразі працює лише солідарна система, де внески працюючих одразу спрямовуються на виплату пенсій.

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube
Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

Накопичувальна система передбачає, що частина внесків накопичується на персональних рахунках, приносячи відсотки. Її переваги – прозорість, можливість використання коштів у разі потреби чи передача у спадок. Однак вона буде обов’язковою, що викликає дискусії.

Попри обіцянки, накопичувальну систему не запровадили за останні 20 років. Причина – дефіцит бюджету Пенсійного фонду. Чергові спроби законодавчого впровадження провалювалися, включно з ініціативами 2024 року. Нові обговорення відкладено на 2025-2026 роки.

Популярні новини зараз
Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон Лише $100 на місяць: адвокати беруться захистити ухилянтів від ТЦК, можна оформити підписку Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Показати ще

Ключова проблема – економічна нестабільність. Інфляція може "з’їсти" накопичення, а інвестиції не гарантують прибутку. Додатково виникають сумніви щодо безпеки коштів та їх використання.

Пенсіонер з грошима
Пенсіонер з грошима

Обіцяне зростання пенсій стосується лише майбутніх поколінь. Для нинішніх пенсіонерів змін поки не передбачено. Система залишається у стані обговорень, а реальні зрушення відкладаються на невизначений термін.

Раніше ми повідомляли, пенсіонери отримають надбавку, хто зі стареньких може розраховувати на виплати.

Пенсія зросте майже на 1000 грн, хто може сподіватися на підвищення- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, пенсіонерам приготували доплати, хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень.