Майже 2 тисячі будинків, а також десятки шкіл, садків та лікарень у Кривому Розі залишились без опалення у листопаді. Аналогічна ситуація може повторитись в інших містах України, зокрема у Києві.

Про це заявив голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко у коментарі для "BBC News Україна".

Опалювальний сезон. Фото: скрін youtube
Опалювальний сезон. Фото: скрін youtube

Залишитися з крижаними батареями у розпал опалювального сезону можуть також мешканці Києва, Харкова, Львова, Сум, Херсона, Кропивницького та Світловодська.

"Коли десятки років не міняти труби, то ось таке стається. Настає час, коли вони одночасно прориваються у багатьох місцях", - говорить Олег Попенко.

Популярні новини зараз
Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути Українці отримують штрафи за паспорти: кому загрожують несподівані витрати Помилка може дорого обійтися: що змінилося у правилах передачі показників лічильників газу Краще не беріть 500 гривень у касирів: українців попередили про небезпеку, і навіть банк не допоможе
Показати ще

Експерт зазначив, що проблеми з опаленням у тому ж Кривому Розі були й раніше, але цього року підготовку до опалювального сезону було провалено.

"Як розрили труби влітку, так нічого і не зробили. "Нафтогаз" не виділив гроші, місцева влада самоусунулась", - наголосив він.

Опалювальний сезон. Фото: скрін youtube
Опалювальний сезон. Фото: скрін youtube

На думку експерта, проблема у тому, що в Україні відсутня державна політика щодо контролю за тим, як має працювати теплоенергетика. Тому у деяких містах проблеми вирішуються, а в інших просто складають руки.

Олег Попенко додав, що автономне опалення є лише у 5% українських міст, а в більшості – централізоване опалення. При цьому 80% тепломереж перебувають у критичному стані та потребують капітального ремонту.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, опалювальний сезон під загрозою: через масову мобілізацію нікому лагодити теплопостачання.

Також наш портал інформував, пенсіонери, багатодітні та самотні батьки: як отримати допомогу на зимове опалення.

Крім того, ми писали, власникам електроопалення дали шанс пройти зиму та не розоритися: як платити менше.