Під час мобілізації всі військовозобов'язані повинні пройти військово-лікарську комісію, яка визначає стан їхнього здоров’я та придатність до військової служби. Терміни проходження цієї процедури залежать від стану здоров'я конкретної людини, про що повідомив начальник Черкаського об'єднаного міського ТЦК та СП Олег Тимошенко.

За словами Олега Тимошенка, ключовим чинником у встановленні термінів є стан здоров'я військовозобов'язаного. Тривалість залежить від необхідності проведення додаткових обстежень чи консультацій вузькопрофільних фахівців.

У випадках, коли особа має хронічні захворювання або скаржиться на самопочуття, можуть знадобитися розширені медичні дослідження, що збільшує тривалість проходження комісії. Натомість, для здорових осіб процедура проходить швидше.

Медогляд військовозобов'язаних, скріншот з відео
Медогляд військовозобов'язаних, скріншот з відео

Результати комісії визначають, чи буде людина:

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" застеріг споживачів, які платять через "Приват24": багато хто навіть не підозрював Платіж за світло автоматично списуватиметься з карток споживачів: нові правила оплати Доплатять 300, 500 чи 1000 гривень: у кого з українців зростуть пенсії вже навесні Мобілізація 18-річних та жінок: колишній міністр пояснив, що мала зробити Україна
Показати ще
  • придатною до служби;
  • придатною з обмеженнями;
  • тимчасово непридатною (з повторним оглядом у визначений термін);
  • непридатною до військової служби.

Рішення ВЛК є обов’язковим для подальших дій військовозобов'язаного.

У разі незгоди з висновками комісії, військовозобов'язаний має право звернутися до апеляційної ВЛК, яка проведе повторний огляд і надасть новий висновок.

Додатково, у ТЦК Черкас нагадали, що повістка, яку військовозобов’язаний не забрав із поштового відділення, не вважається врученою. Це може вплинути на організацію медогляду та інші мобілізаційні процедури.

Нагадаємо, мобілізація в Україні: чи можуть студенти перетнути кордон

Раніше ми розповідали, що штрафи для ухилянтів від мобілізації планують спростити: чого чекати

Також, відстрочка від мобілізації: як її отримати в умовах війни, поради юриста