В Україні можуть посилити покарання за розголошення інформації з державних реєстрів. Законопроєкт №10242, який Верховна Рада планує розглянути найближчим часом, пропонує ув’язнення до 8 років за розголошення таких даних. Але під час воєнного стану це покарання може сягнути і 15 років.

Проблема в тому, що під загрозу потрапляють не лише зловмисники, а й викривачі корупції, журналісти-розслідувачі та навіть нотаріуси, які діють у межах своїх професійних обов’язків. Законопроєкт не передбачає жодних виключень для тих, хто діє в інтересах суспільства.

Корупція, фото: maritimebusinessnews.com.ua
Корупція, фото: maritimebusinessnews.com.ua

Експерти наголошують: навіть нині законодавство не забезпечує належного захисту для викривачів корупції. Якщо вони публікують дані, які можуть вважатися суспільно значущими, це не рятує їх від кримінального переслідування.

Згідно із запропонованими змінами, злочин отримає статус тяжкого. А це означає: правоохоронці зможуть проводити стеження, прослуховування та інші негласні слідчі дії стосовно підозрюваних.

Популярні новини зараз
Визначено долю тарифу на світло для населення: скільки доведеться платити Посилення мобілізації: в ТЦК з'являться нові підрозділи для пошуку ухилянтів Українці почали отримувати штрафи за житло: кого чекає лист від податкової Пенсія на картку більше не прийде: кого терміново чекають в ПФУ
Показати ще

Критики законопроєкту наголошують, що основний ефект таких змін — не боротьба з корупцією, а залякування тих, хто її викриває. Якщо інформація, яка викриває зловживання, буде засекреченою, це створить додатковий простір для маніпуляцій.

Нагадаємо, не прокуратура, а суцільна інвалідність: скільки правоохоронців отримують пенсії та "косять" від мобілізації

Раніше ми розповідали про порожні бланки, тотальні побори, куплені відстрочки: які корупційні скандали ТЦК сколихнули українців

Також, повістки для своїх: що чекає на працівників ТЦК за приховування