З 1 грудня 2024 року перестане діяти Порядок бронювання військовозобов’язаних, затверджений постановою Кабміну від 5 червня 2024 року. Це пов’язано з тим, що більшість положень цього порядку були перенесені в новий документ, Порядок №76, який регулюватиме процес бронювання.

За новими правилами, відстрочки від мобілізації, оформлені до 1 грудня 2024 року, залишаються дійсними до 28 лютого 2025 року. Під бронювання підпадають працівники, які працюють на критично важливих підприємствах, що забезпечують економіку або оборону країни.

Бронювання, фото: Unian
Бронювання, фото: Unian

Щоб отримати бронювання, працівник повинен:

  1. Бути на військовому обліку.
  2. Працювати в організації, яка визнана критично важливою.
  3. Мати зарплату, що перевищує мінімальну у 2,5 рази (близько 20 тисяч гривень на місяць).

Ці вимоги дають змогу залишити на роботі тих, хто допомагає підтримувати економіку та обороноздатність країни. Тепер процес бронювання працівників проходить через платформу "Дія".

Популярні новини зараз
Мобілізація у квітні набере обертів: кого з чоловіків ТЦК "візьмуть на приціл" Військкомати втрачають контроль: як уникнути мобілізації без участі ТЦК Банки змінюють правила переказів з картки на картку: які дані тепер "засвітять" Двом категоріям українців виплатять по 10 800 грн: кого підтримають копійчиною
Показати ще

Бронь для айтишників. Фото: Youtube
Бронь для айтишників. Фото: Youtube

Керівники підприємств просто подають списки своїх співробітників, і вся інформація автоматично вноситься в електронні військово-облікові документи. Якщо ваше підприємство має статус критично важливого, наданий до 30 листопада 2024 року, він залишається дійсним до кінця року — до 31 грудня.

Але потім потрібно буде повторно підтвердити цей статус. Для певних категорій працівників, наприклад держслужбовців або тих, хто працює в міжнародних організаціях, передбачені свої правила бронювання. Усі процедури проходять через "Дія", що робить процес швидшим і зручнішим.

Нагадаємо, зниження мобілізаційного віку: вимагають призивати відразу з 18 років

Раніше ми писали про те, що повістка змусить йти до ТЦК, а не у суд: в ухилянтів відібрали останню лазівку

Крім того, Знай.ua повідомляв, поліція, штрафи та акт про відмову від повістки: юристи пояснили відповідальність при мобілізації