Українцям, які отримують субсидії, необхідно бути особливо уважними до свого фінансового та соціального статусу. Одна неврахована зміна – і ви можете втратити право на державну підтримку. Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів України.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа новими правилами, одержувачі субсидій зобов’язані повідомляти Пенсійний фонд України про всі зміни, які можуть вплинути на надання субсидії. На це дається 30 днів із моменту настання змін. Це рішення Кабміну покликане забезпечити більш справедливий розподіл державної допомоги.
Серед обставин, які можуть вплинути на призначення субсидії:
- Придбання транспорту. Якщо ви стали власником автомобіля (крім мопедів і причепів), це може позбавити вас права на субсидію.
- Зміна складу домогосподарства. Одруження, народження дитини чи, навпаки, вибуття когось із членів родини – усе це потрібно повідомляти.
- Проживання за кордоном. Якщо хтось із членів домогосподарства перебуває за межами України понад 60 днів, це також враховується.
- Зміна управителя чи комунальних послуг. Якщо ваш будинок обрав нового управителя або ви змінили виконавця комунальних послуг, ця інформація повинна бути зафіксована.
Одним із важливих оновлень є збільшення граничної суми одноразової покупки, яка не впливає на отримання субсидії. Тепер вона становить 100 тисяч гривень. Це дає більше свободи для витрат, але не скасовує необхідності звітувати про значні зміни.
Ненадання інформації про зміни може стати причиною для перегляду чи навіть скасування субсидії. Пенсійний фонд має право не лише припинити виплати, а й вимагати повернення неправомірно отриманих коштів.
Як уникнути проблем?
- Вчасно повідомляйте про зміни. На це дається 30 днів.
- Перевіряйте умови отримання субсидій. Постійно відстежуйте оновлення в законодавстві.
- Зберігайте підтверджуючі документи. Це стосується великих покупок, зміни місця проживання чи складу родини.
Нагадаємо, комунальні борги не зникнуть самі: як не довести справу до суду
Раніше ми розповідали, що нарахують борги за комуналку, якою не користуєтесь: як українцям за кордоном уникнути зайвих витрат
Також, українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"