Українці, які не проживають у своїх оселях понад 30 днів, мають законне право зупинити нарахування за житлово-комунальні послуги. Це передбачено статтею 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги". Проте навіть під час воєнного стану така можливість має свої нюанси та вимагає документального підтвердження.

За словами Тетяни Даниленко, голови Комітету "Асоціації адвокатів України" з нерухомості та будівництва, ключова умова для звільнення від нарахувань — підтвердження відсутності у житлі. Для цього потрібно звернутися до постачальника комунальних послуг із відповідною заявою та надати один із таких документів:

  • Довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
  • Документ, що підтверджує факт перетину державного кордону України.
  • Докази пошкодження нерухомого майна внаслідок військових дій.

    Комунальні платіжки. Фото: скрін youtube
    Комунальні платіжки. Фото: скрін youtube

Документи можна надіслати як поштою, так і онлайн, залежно від можливостей постачальника послуг.

Втім, важливо зазначити, що звільнення від оплати стосується лише частини послуг. Нарахування за опалення та керування багатоквартирним будинком залишаються обов’язковими навіть у разі довготривалої відсутності мешканців.

Популярні новини зараз
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Оплата комунальних послуг: що обов'язково потрібно перевіряти, щоб не втратити гроші "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Показати ще

Для багатьох українців, які вимушено залишили свої домівки через війну, ця норма може суттєво зменшити фінансове навантаження. Однак, щоб уникнути непорозумінь із комунальними службами, важливо підготувати всі необхідні документи та своєчасно повідомити про відсутність у житлі.

Нагадаємо, житлово-комунальний колапс: Україна на межі катастрофи через кадрову кризу

Раніше ми розповідали, як українцям за кордоном зберегти житлову субсидію: ключові моменти

Також, гроші на погашення заборгованості за комуналку: хто та як може отримати допомогу