Українці продовжують зневажливо ставитися до працівників територіальних центрів комплектування, хоча саме ці люди виконують ключову функцію — забезпечують мобілізацію для підкріплення Збройних Сил України.

Начальник групи комунікацій Полтавського обласного ТЦК і СП, майор Роман Істомін, наголошує: несправедливе ставлення до військових із ТЦК часто базується на небажанні громадян усвідомити важливість їхньої ролі в умовах війни.

Майор Істомін пояснив, що співробітники ТЦК, які перевіряють документи на вулицях і роздають повістки, нерідко самі мають бойовий досвід. Через поранення чи висновки військово-лікарської комісії їх перевели на тилові завдання. Однак це не позбавило їх від упереджень.

Військовий / фото: Freepik
Військовий / фото: Freepik

"Люди казали, що в ТЦК потрібні бойові командири — це сталося. Потім почали говорити, що ці командири потрібніші на фронті. Говорили, що повістки повинні вручати воїни, які після поранень не можуть служити на передовій — це сталося. Тепер ті самі люди заявляють, що це неповага до військових із пораненнями. І так по колу", — зазначив Істомін.

Популярні новини зараз
Індексація пенсій буде, але очікування українців не виправдаються: що чекати літнім людям у 2025 році Бронювання більше не захистить: роботодавці позбавлятимуть українців відстрочки Платитимете всього 1,32 гривні за кіловат: українцям пропонують унікальну можливість економії на комуналці "Ракети полетять в ці міста": астролог попередив про масштабні атаки росіян – де буде найнебезпечніше
Показати ще

На думку майора, агресія проти працівників ТЦК є проявом психологічного заперечення війни.

"Ті, хто не хоче помічати війну, зустрічають військових ТЦК з відразою. Адже вони не просто роздають повістки, а нагадують, що війна триває. І що донати по 50 гривень або сердечка в соцмережах недостатні. Потрібна реальна допомога на фронті", — наголосив він.

Військовослужбовці ТЦК. Фото: скрін youtube
Військовослужбовці ТЦК. Фото: скрін youtube

Співробітники ТЦК, які щодня зіштовхуються з глузуванням і ненавистю, фактично стали "громовідводами" для суспільної напруги.

Роман Істомін зазначає, що найкращим способом підтримати Збройні Сили є не тільки фінансова чи моральна підтримка, але й особиста участь у захисті країни.

"ЗСУ на передовій потребують підкріплення. І нагадування про це — не агресія, а заклик до відповідальності. Тільки разом ми можемо вистояти у цій війні", — резюмував майор.

Нагадаємо, штрафи, ВЛК, бронь та відстрочка: як зміниться мобілізація в Україні з 1 грудня

Раніше ми розповідали, що правила бронювання від мобілізації посилили: українцям загрожують масові скорочення

Також, відстрочку від мобілізації анулюють: кого торкнеться