Кабінет міністрів України вносить зміни до правил бронювання військовозобов’язаних працівників. Від 1 грудня підприємства, які бажають отримати статус «критичних» для економіки, повинні відповідати новим критеріям.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомив заступник міністра економіки Віталій Кіндратів в
Два обов’язкові критерії:
- Відсутність заборгованості зі сплати податків.
- Середня зарплата на підприємстві має бути не менше 20 000 грн (2,5 мінімальних зарплат). Ця ж сума є мінімальною для військовозобов’язаних працівників, яких бронює підприємство.
Третій критерій на вибір:
- Вибір із регіональних або галузевих критеріїв, затверджених обласними військовими адміністраціями та погоджених із Мінекономіки і Міноборони.
Нововведення спрямовані на зменшення зловживань із «тіньовим» працевлаштуванням. «Це дозволить уникнути ситуацій, коли компанії номінально працевлаштовували працівників, аби лише забезпечити бронювання», – пояснює Кіндратів.
За останній рік кількість заброньованих працівників стрімко зросла – із 528 000 навесні 2023 року до понад 1,5 мільйона зараз. У липні запрацювала спрощена система бронювання через портал «Дія», що скоротила час розгляду заявок. Проте в жовтні цей сервіс тимчасово закрили через проведення аудиту заброньованих осіб.
Підприємства, які не відповідають новим критеріям, ризикують втратити можливість бронювати своїх працівників. Це може стати викликом для бізнесів, які не можуть забезпечити високі зарплати, але важливі для економіки.
Очікується, що найближчим часом уряд фіналізує текст постанови №76. Аудит підприємств триватиме до кінця листопада. Успішно адаптуватися до нових правил зможуть лише ті компанії, які відповідають підвищеним вимогам.
Нагадаємо, штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Раніше ми розповідали, чи мають право цивільні носити військову форму
Також, відстрочка від мобілізації через адвоката: важливе роз'яснення Верховного Суду