Батьки зобов’язані піклуватися про своїх дітей, а держава – гарантувати безкоштовну повну загальну середню освіту в державних та комунальних школах. Це право закріплене в Конституції України (ст. 53) та законах "Про освіту" й "Про повну загальну середню освіту".

Відповідно до цих законів, жодна школа не має права вимагати гроші з батьків на ремонт, закупівлю підручників чи миючих засобів. Такі вимоги є незаконними й можуть розглядатися як ознаки корупції. Особи, які порушують ці норми, можуть бути притягнуті до адміністративної, кримінальної чи іншої відповідальності.

Школа. Фото: скрін youtube
Школа. Фото: скрін youtube

Що робити, якщо у школі вимагають гроші?

  1. Зверніться до директора: подайте заяву в двох примірниках і отримайте відмітку про прийняття. Упродовж 30 днів адміністрація має надати відповідь.
  2. Зверніться до управління освіти: якщо школа не реагує, подайте скаргу до місцевого управління або департаменту освіти.
  3. Зверніться до поліції: якщо проблема не вирішується, напишіть заяву про вимагання.

Які оплати у школах дозволені?

  • Платні послуги: вони можуть надаватися лише за згодою батьків на підставі укладеної угоди. Перелік таких послуг визначений постановою Кабміну.
  • Благодійні внески: батьки мають право робити добровільні пожертви на спеціальний рахунок школи. Проте ці внески не повинні бути примусовими. Батьки можуть вимагати фінансову звітність про використання цих коштів.

Нагадаємо, чи змусять батьків говорити українською у школах: оголосили нові правила

Раніше ми писали про те, що божевільний батько привів 13-річному синові повій і виправдався в суді: "Він був пригнічений, у мене добре серце"

Популярні новини зараз
Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки 1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам "Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Показати ще

Крім того, Знай.ua повідомляв, не пускають в туалет під час уроку: яке покарання загрожує вчителю за ігнорування дитячих потреб