Невдовзі в Україні можуть запровадити жорсткіші правила щодо використання української мови у закладах освіти. Відповідний законопроєкт подала народна депутатка Наталія Піпа. Мета ініціативи — зміцнити позиції української мови у навчальному процесі, зокрема зобов’язати педагогів спілкуватися виключно українською у межах освітнього процесу.

У випадку ухвалення законопроєкту педагоги та працівники освітніх закладів будуть зобов'язані користуватися виключно державною мовою під час занять. Однак цей обов’язок не поширюватиметься на батьків учнів та студентів. Наталія Піпа підкреслила, що хоч юридичного зобов'язання для батьків немає, проте існує "суспільний і моральний обов'язок" спілкуватися українською. Таким чином, батькам рекомендується підтримувати державну мову, створюючи українськомовне середовище разом із педагогами.

Школа. Фото: скрін youtube
Школа. Фото: скрін youtube

Для забезпечення цього середовища вчителі разом із батьками можуть організовувати додаткові заходи. До них входять мовні клуби, спеціальні уроки, зустрічі з відомими українськими діячами, які популяризують українську мову, а також батьківські збори, на яких заохочуватимуть до використання державної мови вдома. Мовне середовище, як підкреслила Піпа, не лише поліпшує знання дітей, але й сприяє їхньому успішному навчанню.

Законопроєкт наразі готується до розгляду комітетами Верховної Ради, після чого має пройти два читання у парламенті. У разі ухвалення він набере чинності через три місяці з дня опублікування.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п’ятницю, 28 березня: на кого чекають фінансові втрати і емоційні зриви Стануть "невидимі" для мобілізації: кого більше не чіпатиме ТЦК до кінця року Переведення годинників на літній час: чи будемо крутити стрілки у 2025 році, термінове звернення до українців Переведення годинників на літній час: українцям оголосили важливе уточнення
Показати ще

Нагадаємо, диплом не завжди квиток у майбутнє: університети в Україні можуть змінити свої функції

Раніше ми розповідали, що до школи більше не пустять: для батьків вигадали нові правила

Також, відмінникам доведеться постаратися: в 5-9 класах повністю змінять систему оцінок