Пенсійний вік в Україні становить 60 років – для чоловіків та жінок. Однак особам, яким не вистачає стажу, іноді доводиться працювати до 63 або 65 років.

Де можна взяти додатковий страховий стаж, аби своєчасно вийти на заслужений відпочинок, розповіли у пресслужбі Пенсійного фонду України.

Оформлення пенсії, фото: Facebook
Оформлення пенсії, фото: Facebook

Громадяни, які не є пенсіонерами: як працюючі особи, так і непрацюючі можуть сплачувати добровільні пенсійні внески. Вони дозволяють збільшити зарплату для майбутньої пенсії або отримати додатковий страховий стаж.

Українці можуть самостійно визначати періодичність та розмір страхових внесків, виходячи зі своїх фінансових можливостей та цілей.

Популярні новини зараз
В Україні впроваджують нові правила перерахунку пенсій: на скільки виплати побільшають Всього 10 днів на оформлення: українці можуть отримати нову грошову допомогу Бронювання не врятує: кому треба бігти до ТЦК за повісткою – навіть з відстрочкою Польща депортує тисячі українців: біженцям встановили нові вимоги для проживання
Показати ще

ПФУ. Фото: скрін youtube
ПФУ. Фото: скрін youtube

Так, наприклад, якщо людина має на меті отримати додатковий стаж, то розмір платежу має бути у розмірі 22% від мінімальної зарплати. Такий внесок гарантує зарахування одного місяця страхового стажу.

"Щоб до страхового стажу було зараховано один повний місяць, сума добровільного внеску повинна бути не меншою за розмір мінімального страхового внеску (визначається 22% розміру мінімальної заробітної плати)", - пояснили у ПФУ.

Раніше інформаційний портал "Знай" повідомляв, щоб вистачало не лише на комуналку: українцям дали шанс збільшити пенсії.

Також наш портал інформував, індексація пенсій у 2025 році на 16% скасовується: на скільки зміняться виплати у простих українців.

Крім того, ми писали, якщо не хочете проблем з отриманням пенсії на картку: ПФУ нагадав важливі вимоги.