Пенсійний вік в Україні становить 60 років – для чоловіків та жінок. Однак особам, яким не вистачає стажу, іноді доводиться працювати до 63 або 65 років.

Де можна взяти додатковий страховий стаж, аби своєчасно вийти на заслужений відпочинок, розповіли у пресслужбі Пенсійного фонду України.

Оформлення пенсії, фото: Facebook
Оформлення пенсії, фото: Facebook

Громадяни, які не є пенсіонерами: як працюючі особи, так і непрацюючі можуть сплачувати добровільні пенсійні внески. Вони дозволяють збільшити зарплату для майбутньої пенсії або отримати додатковий страховий стаж.

Українці можуть самостійно визначати періодичність та розмір страхових внесків, виходячи зі своїх фінансових можливостей та цілей.

Популярні новини зараз
Українкам дозволили перейти на пенсії своїх чоловіків: названо дві важливі умови Заплатити мають всі: українців попередили про важливий податок, готуйте 5280 гривень "Нафтогаз" висунув вимогу всім споживачам: на виконання кілька днів Обмежено придатним в армії знайшли важку роботу: куди відправлять після мобілізації
Показати ще

ПФУ. Фото: скрін youtube
ПФУ. Фото: скрін youtube

Так, наприклад, якщо людина має на меті отримати додатковий стаж, то розмір платежу має бути у розмірі 22% від мінімальної зарплати. Такий внесок гарантує зарахування одного місяця страхового стажу.

"Щоб до страхового стажу було зараховано один повний місяць, сума добровільного внеску повинна бути не меншою за розмір мінімального страхового внеску (визначається 22% розміру мінімальної заробітної плати)", - пояснили у ПФУ.

Раніше інформаційний портал "Знай" повідомляв, щоб вистачало не лише на комуналку: українцям дали шанс збільшити пенсії.

Також наш портал інформував, індексація пенсій у 2025 році на 16% скасовується: на скільки зміняться виплати у простих українців.

Крім того, ми писали, якщо не хочете проблем з отриманням пенсії на картку: ПФУ нагадав важливі вимоги.