Під час воєнного стану в Україні багато військовозобов’язаних стикаються з питанням, чи можуть їм виписати повістку під час перетину кордону.

Представники територіальних центрів комплектування (ТЦК) дійсно перебувають на прикордонних пунктах, але їхня роль не пов'язана з контролем документів чи безпосереднім врученням повісток. Це підтвердив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

Перетин кордону. Фото: скрін youtube
Перетин кордону. Фото: скрін youtube

За його словами, представники ТЦК допомагають прикордонникам у разі потреби, наприклад, з інформацією про тих, хто перетинає кордон. Проте сам процес перевірки та пропуску через кордон — виключно компетенція прикордонної служби. Демченко наголосив, що вручення повісток на пунктах пропуску не проводиться.

Перетин кордону. Фото з  відкритих джерел
Перетин кордону. Фото з відкритих джерел

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Однак якщо людина, яка намагається перетнути кордон, перебуває у розшуку, це фіксується в базі даних, наприклад, у системі "Оберіг". У таких випадках прикордонники можуть звертатися до поліції, яка доставляє особу до ТЦК для подальшого з'ясування обставин.

Реєстр військовозобов'язаних "Оберіг", скріншот: Facebook
Реєстр військовозобов'язаних "Оберіг", скріншот: Facebook

Це вкотре підкреслює, що ТЦК виконують покладені на них завдання у складних умовах, які створила росія своїм вторгненням. Якби агресія не розпочалася, повістки не довелося б роздавати взагалі. Україна змушена мобілізувати своїх громадян для захисту від окупантів, які діють жорстоко й безжально, нехтуючи життями своїх же солдатів.

Військові України ж навпаки проходять ретельну підготовку перед відправленням на фронт. У цьому й полягає принципова різниця між українською армією та російськими військами. Наша країна бореться за право на існування, а кожен українець, незалежно від того, на фронті він чи ні, робить свій внесок у перемогу.

ЗСУ / фото: Pinterest
ЗСУ / фото: Pinterest

На жаль, у медіа часто з’являються антимобілізаційні наративи, які прагнуть підірвати довіру до влади та армії. Водночас російська пропаганда замовчує жорсткі мобілізаційні заходи у своїй країні. Та попри все, Україна вистоїть, адже боротьба триває за свободу та майбутнє кожного громадянина.

Раніше ми повідомляли, українці можуть служити неподалік від дому, як скористатися привілеєм?

У ТЦК запропонували альтернативу тим, хто не хоче потрапити на "нуль"- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, після походу до ТЦК не звільняють, як зберегти робоче місце та зарплату?