У новому навчальному році учнів 5-9 класів оцінюватимуть за оновленою системою, що передбачає чотири рівні, кожен із яких складається з трьох балів. Загалом максимальна оцінка залишиться 12 балів, однак отримати її буде складніше, передає Суспільне. Нові підходи мають на меті враховувати не лише знання, а й компетентності, уміння та цінності учнів.

Що змінюється?

Рівні оцінювання
Оцінки будуть розподілятися за чотирма рівнями: "початковий", "середній", "достатній" та "високий". Кожен рівень матиме чіткий опис, що дозволить більш об'єктивно оцінювати успіхи школярів.

Школярі, скріншот
Школярі, скріншот

Компоненти компетентності
У критеріях акцент зроблено на практичних уміннях: читання з розумінням, висловлення власної думки, критичне мислення та логічне обґрунтування позиції.

Свідоцтво досягнень
Документ складатиметься з двох частин:

Популярні новини зараз
Українці давно такого не бачили: експерт прогнозує масштабне зниження цін на продукти Замість броні – повістка: українців масово мобілізують під час оформлення – ТЦК вимагають утихомирити Пенсіонерам виплатять рекордну надбавку: хто отримає більше 5 тисяч Гроші більше не прийдуть на картку: щомісячні виплати скасують, якщо не виконаєте нові умови
Показати ще
  • Характеристика навчальної діяльності, де учні оцінюватимуться за рівнями: "має значні успіхи", "демонструє прогрес", "потребує уваги".
  • Результати навчання, які оцінюватимуться семестрово та підсумково в балах.

Раніше система оцінювання більше орієнтувалася на знання. Якщо учень демонстрував базове розуміння матеріалу, це вже могло бути підставою для високої оцінки. Тепер, щоб отримати 12 балів, потрібно показати високий рівень розуміння, уміння застосовувати знання на практиці, критично мислити та працювати з інформацією.

Зміни стосуються не всіх учнів 5-9 класів. Нові підходи впроваджуватимуться у тих класах, які навчаються за реформою Нової української школи та новим Державним стандартом базової середньої освіти. Інші школи поки продовжуватимуть працювати за старими стандартами.

Нагадаємо, пропуски школи, паління та крадіжка: які штрафи очікувати батькам

Раніше ми розповідали, що українцям продають іграшкові "Шахеди": військові та психологи у шоці

Також, першокласник не хоче йти до школи: 6 книг для кращого адаптування- рекомендація психолога