Графіки відключень електроенергії знову повертаються: де діятимуть стабілізаційні обмеження

Відключення світла. Фото: скрін youtube
Відключення світла. Фото: скрін youtube

У понеділок, 18 листопада, по всій країні будуть проводитися стабілізаційні відключення електропостачання. Відповідно до інформації, розміщеної в додатку "Київ Цифровий", відключення будуть тривати протягом дня, з 06:00 до 22:00. Такий захід запроваджений для підтримки стабільності енергосистеми столиці. Важливо, щоб українці були готові до тимчасових перебоїв з електропостачанням, а також слід перевірити графік відключень за вашою адресою через сервіс ДТЕК Світло.

Пенсіонерам приготували нові обмеження: уріжуть виплати з наступного року

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Абоненти "Київстар" можуть отримати безліміт майже задарма: що потрібно зробити Чи можна взяти паперову довідку в ТЦК про відстрочку, якщо її було оформлено в "Резерв+" Доведеться сидіти у темряві, навіть без відключень: українцям показали новий тариф на світло Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Показати ще

У проєкті держбюджету на 2025 рік заплановані зміни, що стосуватимуться виплат пенсій для осіб, постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа заявила, що уряд пропонує обмежити виплати чорнобильських пенсій, аби протистояти шахрайським схемам. За словами Підласої, деякі громадяни використовують лазівки у законодавстві, реєструючись у Чорнобильській зоні, щоб отримувати додаткові виплати. На практиці вже накопичилось понад 138 тисяч судових позовів, пов'язаних із збільшенням пенсій за статусом чорнобильців.

Готуйтесь до непопулярних рішень мобілізації: журналіст про необхідність поповнення

ТЦК, воєнкоми, мобілізація
ТЦК, воєнкоми, мобілізація

Мобілізація в Україні стикається з викликами через повільний темп залучення нових бійців до ЗСУ. Військовослужбовець Павло Казарін наголошує, важко знайти підрозділ, який укомплектований хоча б на 75%. Нестача особового складу впливає на боєздатність армії, залишаючи багато вакантних посад. Казарін пояснює, що доукомплектування вже існуючих бригад ефективніше, ніж створення нових. Укомплектовані підрозділи мають переваги - краще взаємодіють у бою, менше зазнають втрат, можуть проводити ротації, що дозволяє бійцям відпочивати. Натомість нові бригади потребують більше часу на підготовку.

Морозні завірюхи чи теплий фронт: чого очікувати від прийдешньої зими

Зима в Україні, фото: Facebook
Зима в Україні, фото: Facebook

Кандидатка географічних наук та завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух поділилася прогнозами щодо зимової погоди в Україні. Вона зазначила, що за останні десятиліття в Україні зими стали помітно теплішими порівняно з другою половиною 20 століття. Однак це не означає, що зима пройде зовсім без морозів. Такий прогноз більше характеризує загальну кліматичну тенденцію, коли 60% зимових днів можуть бути теплішими за звичайне середнє значення.

15 листопада розпочався Різдвяний піст: правила та обмеження на 40 днів, українські традиції

Різдвяний піст, фото з вільних джерел
Різдвяний піст, фото з вільних джерел

Різдвяний піст — важливий період духовної підготовки в християнському календарі. Він триває 40 днів, починаючи з 15 листопада і закінчується 24 грудня, напередодні святкування Різдва Христового. Це час покаяння, духовного очищення, молитви та стримання від певних видів їжі. Однак Різдвяний піст не тільки про харчові обмеження, він також містить глибокий символізм і покликаний налаштувати вірян на святкування народження Ісуса Христа. Різдвяний піст відомий також як Пилипівка, оскільки починається наступного дня після дня пам'яті апостола Пилипа. Запровадження цього посту належить до ранніх століть християнства, коли віруючі вирішили підготувати себе духовно перед величною подією — народженням Спасителя.