У проєкті держбюджету на 2025 рік заплановані зміни, що стосуватимуться виплат пенсій для осіб, постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа в
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами Підласої, деякі громадяни використовують лазівки у законодавстві, реєструючись у Чорнобильській зоні, щоб отримувати додаткові виплати. На практиці вже накопичилось понад 138 тисяч судових позовів, пов'язаних із збільшенням пенсій за статусом чорнобильців. Загалом ці рішення можуть обійтися державі у 15 мільярдів гривень, що значно навантажує бюджет.
Аудит Пенсійного фонду також показав, що частина осіб, які отримують виплати як чорнобильці, ніколи не проживала на територіях з радіаційним забрудненням. Зокрема, часто за однією адресою реєструється декілька осіб, що викликає підозри у підробці.
Замість повного скасування чорнобильських пенсій, як підкреслила Підласа, уряд планує скоротити категорії тих, хто має право на ці виплати. Зокрема, право на чорнобильську пенсію матимуть лише ті, хто був зареєстрований у Чорнобильській зоні відчуження у період з 1986 по 1993 рік. Таку пропозицію внесли у проєкт держбюджету на друге читання.
На сьогодні в Україні зареєстровано 639 тисяч осіб, які мають статус постраждалих від Чорнобильської аварії. Найбільше таких пенсіонерів проживає у Київській області – 206 тисяч, за нею йдуть Рівненська та Житомирська області.
Пенсії для чорнобильців в Україні обчислюються з урахуванням фактичних збитків. Це може бути як зарплата, яку людина отримувала у зоні відчуження у 1986-1990 роках, так і п'ятикратний розмір мінімальної зарплати на початок року.
Нагадаємо, зарплати не підвищать, але будуть доплати: вчителям обіцяють більше грошей
Раніше ми розповідали, що майже 300 гривень: у ПФУ розповіли, хто зі стареньких може отримати надбавку
Також, роботодавців змусять заплатити: українців хочуть захистити